PRÁZDNINY!!!!
Tak máme za sebou poslední tréninky, známe vítěze turnájků na konci sezony a můžou začít prázdniny! Tedy skoro všem, část reprezentantů se připravuje na nadcházející Mistrovství světa v Lipsku, tak ti si musí na volno počkat až na konec července.
Trochu bilance na závěr :) V této sezoně jsme získali na mistrovstvích republik 6 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. K tomu jsme přidali mnoho umístění ve finálových osmičkách v jednotlivcích nebo těsně pod stupni vítězů v týmových soutěžích. Andy Bímová, Barča Prokešová a Eliška Mirovská se staly vítězkami Českého poháru pro sezonu 2016/2017. Ale dařilo se nám i na zahraničních planších. Richard Pokorný byl členem kordového týmu, který vyhrál světový pohár ve Vancouveru a přivezl historický bronz z ME v Tbilisi. Ale i ostatní reprezentanti, i když se nedostali na medailové pozice, vozili body ze světových pohárů dospělých i juniorů, nebo sbírali zkušenosti na mládežnických mezinárodních turnajích a kadetském okruhu.
Všem patří velký dík, za to, s jakou vervou trénovali. I rodičům, za podporu, protože bez jejich pomoci by to šlo všechno mnohem hůř. A v neposlední řadě musíme poděkovat trenérům, kteří se o všechny starají - takže díky Oldo, Pepo, Terko, Kamčo, Jirko a Luboši!
Uvidíme se buď na soustředěních na konci srpna, nebo potom v září na Hase. Krásné léto všem!
Poslední republika před námi
Minulostí jsou už mistrovské soutěže v Olomouci a v Praze z předešlého víkendu, i mistrovství Evropy se již chylí ke konci. Zbývá rozdělit poslední sady medailí - v Bělé pod Bezdězem v juniorské kategorii kordistů a kordistek. Naše očekávání nejsou tentokrát nijak velká, otazník visí nad formou Vaška Lokaje, který se teprve nedávno vrátil do lehkého tréninku po prodělané mononukleoze, která ho připravila i o juniorské mistrovství světa, stejně tak nad formou Marka Hlavy, který se připravoval na přijímací zkoušky na vysokou a na maturitu a také jsme ho moc nevídali na tréninku. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou. Družstvo stavět nebudeme a holky na startu také žádné mít nebudeme.
Držíme palce ať přidáme ještě nějakou tu medaili do sbírky!
Vzhůru do Bystřice a do Letňan!
Třetí mistrovský víkend přinese pořádnou nálož zápasů. V Bystřici pod Pernštejnem budou v sobotu fleretisté bojovat o tituly v seniorské kategorii jak v jednotlivcích tak v týmech. Brousíme si zuby na tituly v holkách, v klucích uvidíme kdo dokáže využít absenci české jedničky Saši Choupenitche a vyšermuje si titul. V neděli pak bude probíhat soutěž kadetů a kadetek, kde by se mohlo třeba také zadařit a získat nějaké pěkné umístění.
Kordisté mají žákovskou republiku v Praze v Letňanech, uvidíme, jak se bude našim závodníkům a hlavně závodnicím dařit!
Držíme všem palce, ať to cinkne!
O víkendu nás čeká nejen Mistrovství republiky, ale i satelit v Kodani a GP v Bogotě!
O víkendu 27. a 28.5. nás čekají další mistrovské soutěže. Fleret má žákovskou republiku v Brně, kde věříme, že Verča naváže na výborné vystoupení z Ostravy. V Liberci se koná kordová republika mini a mladšího žactva, kde si odbydou leckteří premiéru a obsadíme samozřejmě i soutěž družstev. Největším želízkem v ohni na titul je samozřejmě Elda, které se tuto sezonu velmi daří!
Závodíme ale nejen v Čechách a Moravě, ale Honza Krejčík s Andy Bímovou odlétají do Kodaně na satelit a Richard Pokorný bude v pátek odpoledne našeho času bojovat o body do světového poháru na kordovém Grand Prix v daleké Kolumbii.
Držíme všem palce!
Začíná boj o tituly!!!
Tak konečně jsme se dočkali, sezona se překulila do své závěrečné části a začíná boj o tituly a medaile na mistrovských soutěžích. Jako první se pokusí urvat nějakou tu medaili kordistky a kordisté v seniorské kategorii v Uherském Hradišti a v Ostravě se bude bojovat ve fleretu v juniorské kategorii v sobotu a v minižákovské v neděli. Jak v Hradišti, tak v Ostravě máme svá želízka v ohni, tak držte palce, ať se daří!!!
Držíme palce fleretistům do Petrohradu a do Brna, kordisté se soustředí :)
O víkendu 6. - 7.5. závodí pouze fleretisté a to senioři na světovém poháru v Petrohradu a mladší žáci a žáci v Brně. Kordisté sice mají víkend bez turnajů, ale nebudou zahálet a v Letňanech proběhne společné soustředění kluků a holek!
Fleretistům držíme palce!
Pohár sovy USK a Jarní pohár
O víkendu 8. a 9.4. nemusíme za závody jezdit nikam daleko. Kordisté se sejdou v Letňanech na turnaji "Pohár sovy USK", kde se bude závodit v kategoriích žáci a minižáci/minižačky. Na startu budeme mít plno našich reprezentantů, pro některé to bude závodní premiéra, tak je přiďte podpořit. Fleretisté budou soutěžit ve Vršovicích v kategoriích žáci/žačky a mladší žáci/mladší žačky. I tam najdete naše závodníky, některé již ostřílené matadory, jiné také poprvé na závodech. Kdo bude mít cestu kolem, ať určitě zavítá.
Držíme palce všem, ať se daří!!!
A je to tady! Legendární turnaj mládeže ve Wroclavi, Grand Prix v Budapešti a Cena USK Praha v Letňanech
Po krátké odmlce opět přinášíme info o závodních plánech pro nadcházející prodloužený víkend. Již ve čtvrtek 22.3. začíná tradiční megavelký turnaj mládeže ve Wroclavi, když se na představí v kategorii kord dívky U15 Jasmína Branná s Terkou Stehnejovou a v U13 Eliška Mirovská s Rézi Váchovou. V pátek pokračuje soutěž chlapců korditů, kde máme nakonec jen jednoho zástupce - Honzíka Vítka v kategorii U13. V sobotu šermují fleretisté kluci, konkrétně v kategorii U15 Vítek Křelina, v U13 Kuba Kolář a Adam Fiala a v U11 Péťa Štěpánek. Neděle se ponese ve znamení fleretu děvčat, naše naděje vkládáme do Verči Musílkové (U15) a Barči Prokešové (U11). Hlavní ale je, si to pořádně užít a načerpat další zkušenosti! Velký dík patří i doprovodu rodičů a trenérů (Honza Krejčík, Anička Šámalová, Pepa Prokeš).
V pátek 23.3. startují předkola Grand Prix v kordu mužů v Budapešti, kde budeme bedlivě sledovat snažení Richarda Pokorného a v sobotu následují kluky i děvčata, spolu s našimi Gábi Vacínovou a Martinou Zlínskou. Držíme palce, ať se všichni tři představí i v neděli mezi posledními 64 šermíři.
A aby toho nebylo málo, o víkendu pořádáme v Letňanech závody v kordu juniorů a mladších žaček, tak kdo máte volno, přijďte zafandit a podívat se na pěkný šerm!
Držíme všem palce, ať je nadcházející víkend úspěšný!
Víme, že výsledkový servis a fotogalerie lehce ustrnuly, což bylo dáno velkým časovým vytížením, ale věříme, že po tomto víkendu doplníme část informací a hlavně budeme moci přidat zbrusu nové radostné zprávy z Wroclavi, Budapešti nebo Letňan!
Na závodech nejen v Čechách, ale i Evropě i za velkou louží...
Víkend 18. a 19.2. je na závody velmi bohatý! Již v pondělí odletěl Richard Pokorný spolu s reprezentačním týmem do Vancouveru na kordový světový pohár. Vašek Lokaj vyrazil na první závody po operaci kolene a svou formu před blížícím se mistrovstvím Evropy juniorů otestuje na svěťáku v Udine. Mladí kordisté mají dostaveníčko v Letňanech - v sobotu žáci, kde budeme mít zastoupení jen díky Honzíkovi Vítkovi a v neděli mladší žáci, kde kromě Honzíka nastoupí ještě Ríša Smutný a na své první závody odvážně vyrazí i Bárt Kopecký a Matyáš Holuša, kteří chodí na šerm od září, ale rozhodně se nebojí, což je skvělé!
Ani fleretisté nebudou mít volno, v Brně se uskuteční již tradiční turnaj U23, kde budeme mít také početné zastoupení. Největší naděje na úspěch mají Andy Bímová a Honza Krejčík, tak uvidíme, jak jim to půjde.
Držíme všem palce, ať se všem daří dle představ a ať si to naši nováčci poprvé na závodech užijí!
Kdopak se nám to potkal cestou na závody v Mc na Rozvadově? :)
Již ve čtvrtek 9.2. vyrazila část našich závodníků na turnaje světového poháru do italského Legnana (kordistky seniorky) a do německého Bonnu (fleretisté senioři). A zcela náhodou došlo k milému setkání na tradičně poslední zatávce v ČR, v Mc na Rozvadově. Z přiložené fotky můžete vidět, že panovala dobrá atmosféra, tak doufejme, že se Gábi Vacínové, Martině Zlínské a Aničce Šámalové pod vedením Terky Smutné a Honzovi Krejčíkovi pod ostřížím zrakem Pepy Prokeše bude na zahraničních planších dařit! Sledujte výsledky online a v sobotu i live streamy z obou závodů!
Na domácí scéně je o víkendu klid, proběhne pouze kordové soustředění v Letňanech a v sobotu na Hase školení trenérů kordu pod vedením Martina Rubeše.
Na mezinárodní závody do rakouského Grazu vyrazí naši mladí fleretisté, tak držíme palce i jim!
Nezbytné selfíčko ;-)
Nezbytné selfíčko ;-)
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one