Mistrovství Evropy kadetů a juniorů Maribor
V úterý 24.2. začíná ve slovinském Mariboru mistrovství Evropy kadetů a juniorů. Z USK se na mistrovství nominovali dva kordisté: Vašek Lokaj do soutěže kadetů a Vojta Mirovský do soutěže juniorů. Vaškovi budeme držet palce ve středu 25.2. a Vojtovi v pondělí 2.3.! Kluky čekají i soutěže družstev 27.2., resp. 4.3.
Držíme palce, ať si oba kluci své první mistrovství užijí a vyšermují si výsledky dle svých představ :)
Lázeňská oplatka :)
O víkendu 21. a 22.2 nás výjimečně čekají pouze jedny závody, a to turnaj mladších žáků a mladších žaček v kordu. Nesou vtipný název Lázeňská oplatka, tak držte palce, ať si nějakou tu oplatku z Teplic odvezeme :) Tobiáš je bohužel pryč a proto nemohl jet, Jasmína je na horách, a tak to všechno zbyde na Terce s Eliškou. Držte palce!
Doplněny výsledky do zpráv z turnajů a úspěch českého šermu na mezinárodním poli!
Ve zprávách z turnajů si konečně můžete přečíst detaily ze závodů z uplynulých dvou týdnů. Taktéž jsme přidali pár fotek do fotogalerie.
Za zmínku ale stojí i super výsledek kordisty Pavla Pitry z SC Praha, který na světovém poháru ve Vancouveru vybojoval úžasné druhé místo! Nechť jsou takové výsledky naší motivací do tréninku, ať brzy můžeme psát o úspěších na mezinárodních planších i v případě závodníků z USK :)
Víkend 14. - 15.2.2015
Byť nás tento víkend nečekají žádné závody mimo republiku, volno mít nebudeme :) V Brně se uskuteční mezinárodní fleretový Sokol Cup zařazený do okruhu U23, který bývá tradičně silně obsazen a pravidelně na něm startuje i česká fleretová jednička Saša Choupenitch. USK bude mít silné zastoupení v čele s Honzou Krejčíkem, kterému budou (doufejme zdatně) sekundovat naši junioři a kadeti a možná se na planši představí i nestárnoucí Pepa Prokeš. V ženské kategorii, která je na programu v neděli, nebudou chybět Eliška Šabartová ani Andy Bímová.
V kordu se uskuteční Memorial Karla Saligera v Karlových Varech v kategorii juniorů a ve spojené kategorii kadetek+juniorek. Naším největším želízkem v ohni bude Vojta Mirovský, který otestuje formu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Dále nás budou reprezentovat Vašek Lokaj, Jirka David, Bárt Černík a Vítek Borůvka.
Držíme všem palce, ať se daří!

I přesto, že nemá USK žádného zástupce ve světovém poháru kordistů v kanadském Vancouveru, můžete sledovat cestu turnajem našich reprezentantů a držet jim palce.
O víkendu do Bonnu i do Teplic či Mostu
Od pátku držíme palce Krejčovi na dalším ze závodů světového poháru v německém Bonnu. A o víkendu pak Timovi, Kubovi, Jasmíně a Anežce do Teplic. A rozhodně budeme myslet i na Kubu Švandu, který vyrazil na své první závody do Mostu!
Co nás čeká o víkendu 24. - 25.1.
O nadcházejícím víkendu si můžete vybrat, komu držet palce :) Míša Pěchovová s Martinou Olexovou vyrazily na další světový pohár kordistek, tentokrát do slunné Barcelony. Kadeti Kuba Sobotka a Vašek Lokaj vyjedou do Bratislavy na závody Evropského kadetského okruhu. A ani v Čechách, resp. na Moravě se nezahálí a v Opavě se koná fleretový turnaj mladších žáků a mladších žákyň. Do Opavy pojede Verča, Miki, Matěj a Natálka.
Držíme palce!
O víkendu do všech koutů Evropy
O víkendu 16. - 18.1. se naši šermíři rozjedou do všech koutů Evropy. Do polského Gdaňsku vyrazí na světový pohár seniorek ve fleretu Andy Bímová. Honza Krejčík odlétá taktéž na závod světového poháru, jen na opačnou stranu do Paříže. Fleretisty čekají kromě soutěže jednotlivců i zápolení o body do žebříčku družstev. O přidání nějakého toho bodíku do světového žebříčku juniorů-kordistů se bude ve švýcarské Basileji pokoušet Vojta Mirovský.
Závodit se nebude ale pouze po Evropě. V Mostě se uskuteční fleretové závody kluků i holek v kadetských a juniorských kategorií, kde budeme mít více než hojnou účast a věříme v nějaké to umístění na bedně :)
Sledujte naše závodníky i ostatní reprezentanty on-line a držte palce!
Fotky z listopadového fleretového Liberce konečně ve fotogalerii!
Omlouváme se za velké zpoždění, které bylo částečně dáno technickými problémy a poté vánočními svátky, ale konečně můžete shlédnout ve fotogalerii výběr fotek z fleretového závodu v Liberci, který se uskutečnil v listopadu. Kompletní fotky najdete na rajčeti.
Zase začínáme
Již druhý lednový víkend se začíná roztáčet kolotoč soutěží. Jako první na soutěžní planše vykročí Honza Krejčík na satelitu v Londýně, Vašek Lokaj na okruhu ECC v polském Krakowě a Kuba a Matyáš Ambrožovi na tradičním silně obsazeném mezinárodním závodě Bílý Medvěd v Berlíně.
Držíme všem palce, ať je vkročení do roku 2015 úspěšné!
Fotky z vánočního večírku
Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky z vánočního večírku U Medvídků. Kdo tam byl ví, že to tam bylo fajn :) Kdo nevěří, ať dorazí za rok a přesvědčí se na vlastní oči...
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one