Fleret do Liberce, kord do Letňan
Sezona se pomalu blíží ke svým vrcholům a nezbývá mnoho šancí jak si vyšermovat body a tím i možnost startovat na finálových turnajích, tedy na mistrovstvích republiky. O víkendu 25. a 26.4. se o to pokusí fleretisté a fleretistky v kadetských a juniorských kategoriích v Liberci a kordistky a kordisté v žákovské kategorii na SC v Letňanech.
Držíme palce, ať kritéria na mistrovství republiky splní další závodníci. A těm, kteří mají již splněno, držíme palce, ať získají co nejvíce bodů a tím pádem i lepší nasazení :)
Radostná událost :)
A abychom nepsali pořád jenom o šermu... Naše dlouhodobě nejúspěšnější kordistka Martina Olexová vyměnila v sobotu 28.3.2015 bílé šermířské oblečení za svatební šaty a vstoupila do stavu manželského! Svatba to byla krásná, stejně jako nevěsta, jak můžete vidět na přiložených fotkách. Každopádně Martině i Martinovi blahopřejeme a přejeme krásný společný život bez větších turbulencí. A až se nám Martina vrátí po mateřské pauze zpátky na planše, najdete jí ve výsledkové listině již pod novým jménem Martina Zlínská :) Ať si Martina zaslouženou "pauzu" užije a tešíme se, že po návratu ji budeme opět vídat na nejvyšších příčkách!
M & M

M & M

...nevěsta dorazila na koni
šermíři

šermíři

u toho jsme nemohli chybět - Hanka, Gábi, Zuzka, Franta, Tereza a Olina
Děti mají (převážně) klid, o tomto víkendu šermují hlavně dospělí
O víkendu 18. a 19.4.2015 se konají až na jednu výjimku pouze závody seniorů, a to jak ve fleretu, tak v kordu. Kordisté a kordistky jedou do Liberce na tradiční poslední měření sil před republikou na Ještědský pohár. Fleretisté si zašermují v Praze Vršovicích na Jarním poháru a v neděli poté tradičně následuje soustředění na Hase. Z mladších kategorií si zazávodí pouze junioři kordisté, které čeká v neděli taktéž turnaj v Liberci.
Od 22. - 26.4. se koná v italské Vicenze mistrovství Evropy šermířů do 23 let. Českou republiku budou reprezentovat hned dvě závodnice USK, Andy Bímová v soutěži fleretistek a Naty Ondráčková v soutěži kordistek. Držíme palce, ať obě holky zúročí dobrou formu z poslední doby a přivezou si pěkný výsledek! Jako první se na start postaví Andy ve středu 22.4. a bude nasazena jako číslo 2, díky pěkným výsledkům během celé sezony. Konkurence ovšem bude opět velmi silná, takže to Andy nebude mít vůbec lehké. Stejně tak jako Naty, která bude šermovat v sobotu 25.4. Sledovat nejenom naše holky můžete online na stránkách šampionátu.
Tak ať se všem daří dle jejich představ, doufáme, že do fotogalerie opět přibudou nějaké fotky na stupních vítězů :)
Po velikonočním odpočinku se opět vrháme do závodního kolotoče
Po krátkém volnu během Velikonoc, kdy šermoval pouze Vojta Mirovský na mistrovství světa juniorů, se pozvolna rozebíhají další domácí i zahraniční závody. Mladí fleretisté vyráží do Brna - Kuba Švanda, Miki Novotný, Tomáš Vála a Verča Musílková. Původně to vypadalo na mnohem větší účast, ale bohužel je plno dětí nemocných a nebo mají nakonec jiný program. Tak snad příště v Mostě bude účast vyšší. Ani kordistky nemají volno. Maruška Kuliková vyrazí na závody do Karlových Varů a pokud se dá Eliška Mirovská dohromady a nezklátí jí nemoc, tak bude hájit první místo na žebříčku v minižačkách v Teplicích. A Míša Pěchovová se vydá do Francie, do městečka Gradignan, poměřit síly s francouzskými soupeřkami. Každopádně všem držíme palce, ať už na domácích nebo zahraničních planších!
Co nás čeká do Velikonoc?
Poslední závody před malou pauzou o Velikonocích čekají na kordisty a kordistky v kategorii žáků, kdy vyjedou na turnaj do Ústí nad Labem. V sobotu nastoupí Tim, Kuba a do prvních závodů jsme uvrtali už i Vojtu :) V neděli bude v kategorii děvčat hájit barvy USK osamocená Jasmína, jelikož Anežka stále nemá v pořádku zápěstí.
Fleretistka Andy pokračuje v nabitém programu, kdy po návratu z Havany odjela hned na závod U23 do Německého Göppingenu a tento víkend jí pro změnu čeká dvojboj v Budapešti - v sobotu další závod z okruhu U23 a v neděli mezinárodní turnaj v seniorské kategorii. Andy je v současnosti na 4.místě žebříčku závodníků do 23 let, tak třeba přidá v Budapešti další bodíky :)
A v neděli přivítáme na Hase fleretové katetky a juniorky, za nás budou startovat Verča, Kristýna a Anička. Kdo byste měl čas a chuť, přijďte našim holkám zafandit. Začátek je v 11:00.
Držíme všem palce, ať se daří!
A v pondělí proběhne v rámci tréninku improvizovaný miniturnaj o Velikonočního zajíce, tak snad bude účast velká, ceny jsou již přichystány :) Dospělácká verze stejného turnaje proběhne v rámci dospělého tréninku ve středu.
Opět nás čekají závody nejen doma, ale i venku
Od čtvrtka 19.3. do pondělí 23.3. se uskuteční největší závod na starém kontinentu pro nejmenší šermíře (tedy mini žáků, mladších žáků a žáků) ve všech zbraních v polské Wroclawi. Z USK poměří síly s šermíři z ostatních zemí (a leckdy se poprvé podívají na takto velké závody) kordistky Eliška Mirovská, Jasmína Branná, Anežka Lokajová a doufejme, že i Terka Stehnejová, kordisté Tim Bell a Kuba Turek a fleretistka Verča Musílková. Jako první se na planše postaví ve čtvrtek kordistky, následují v pátek kordisté a v neděli fleretistky. Držte všem palce, hlavně žádné nervy, snad si to všichni užijí (včetně Kláry a Krejči, kteří se budou o všechny starat :) ) Výsledky bývají on-line, včetně videa nebo fotek, odkaz viz níže.
Od pátku 19.3. do neděle 22.3. se zase na chvíli roztočí kola seriálu Grand Prix kordistů a kordistek, tentokrát se sejdou netradičně na jednom místě, a to v Budapešti. Palce držíme Míše Pěchovové, Gábi Vacínové, Naty Ondráčkové a z klůku Matyáši Ambrožovi! Samozřejmě ale i všem ostatním českým zástupcům.
A jak jsme naznačili v úvodu, na domácích planších se budou prát o body do českého žebříčku kordoví junioři a kadeti - v čele s českou juniorskou dvojkou Vojtou Mirovským, kterého doplní Bárt Černík, Vašek Lokaj, Jirka David, Michal Zapletal a z Wroclawi dorazí Kuba Turek, za což zaslouží velkou pochvalu!
Po nabitém víkendu trochu volnější program
Po minulém víkendu, během kterého se naši závodníci zúčastnili 6 závodů v různých zbraních a kategoriích, nás čekají v období 13. - 15.3. závody pouze dva, a to ve fleretu, kordisté mají volno úplně. Andy Bímová s Honzou Krejčíkem odletěli spolu s trenérem Pepou Prokešem na Kubu na Grand Prix. V Ostravě proběhne Tuláčkův memoriál v kategorii fleret junioři, senioři, juniorky, seniorky. I bez Andy a Honzy budeme mít v Ostravě své zastoupení, tak držíme palce jak na domácích, tak na světových planších!
Kubo, díky!
Nemilá zpráva přišla na přelomu ledna a února. Jakub Ambrož byl nucen ve věku 28 let předčasně ukončit svou aktivní šermířskou kariéru kvůli vleklému zdravotnímu problému s kotníkem.
Kuba byl od mládežnických kategorií reprezentační stálicí, dlouhá léta se pohyboval na špici českých žebříčků. Byť začínal šermovat fleretem (a nevedl si rozhodně špatně), později změnil zbraň a stal se z něj vynikající kordista. Mezi jeho největší úspěchy patří bronzová medaile z MEJ 2005 v Maďarsku, stříbrná medaile ze soutěže družstev na MEJ 2004 v Portugalsku, 12. místo na MS 2005 v Turíně či 6. místo v družstvech na ME 2008 (Kyjev) a 2012 (Legnano). Na kontě má i četné úspěchy ze světových pohárů či Grand prix, je mnohanásobným mistrem republiky v jednotlivcích i družstvech. Předminulou sezónu však musel kvůli problémům s kotníkem vynechat celou, na tuto sezonu se sice připravil dobře a vrátil se druhým místem na Lázeňském poháru, ale s postupem času se opět ozval zraněný kotník.
Kubovi každopádně patří velký dík za to, co pro český šerm a USK udělal, a přejeme mu hodně úspěchů do nové fáze života bez šermu!
Meganabitý víkend
O víkendu 7.-8.3.2015 nás čeká velká porce závodů!
Vojta Mirovský se přesunul z Mariboru přímo do Udine, kde ho čeká další závod světového poháru. Doufejme, že si nezapomněl zabalit výbornou formu, kterou předvedl na MEJ.
Na domácích planších na Hase budou bojovat o body fleretisté-kadeti, aby je odpoledne vystřídali ti nejmladší v kategorii minižáků a minižaček. Na start se neohroženě postaví i naši dva absolutní nováčci Vilda s Ondrou, kteří mají za sebou sice jen pár tréninků volného šermu, ale jsou moc šikovní! Spolu s nimi nastoupí ostřílení matadoři Barča a Kuba. Kdo má čas a chuť, nechť dorazí v sobotu na Hasu podpořit naše závodníky ;-) A jako.by to fleretistům kadetům nestačilo, v neděli pokračují mezinárodním turnajem v německém Halle.
Ani kordisté nebudou zahálet. V sobotu jedou mladší žačky do Karlových Varů a senioři do Olomouce na Velkou cenu Dukly Olomouc. A v neděli vystřídají kluky v Olomouci holky.
Držíme všem palce!
První šermířské krůčky našich nováčků
Jelikož jsou naši nováčci šikovní a pilní, tak jsme je oblékli a poprvé "vypustili" na planš. A vedli si všichni víc než dobře. Ve fotogalerii se budete moci brzy přesvědčit na vlastní oči, na rajčeti jsou už k vidění krátká videa :)
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one