Kompletní sbírka cenných kovů z Bělé!
V Bělé pod Bezdězem se konalo poslední mistrovství republiky této sezony. Na start se postavili kordisté a kordistky v žákovské kategorii. A dařilo se nám náramně!
V dívkách si titul mistryně republiky odváží Elda Mirovská, která nepoznala po celý turnaj hořkost porážky. Na stupně vítězů ji doprovodila Terka Stehnejová, která Eldě podlehla v semifinále a na krk si tedy pověsila bronzovou medaili! Sedmým mástem se blýskla ještě Sára Marčíková, věkem ještě mladší žačka. Dobře šermovala i Rézi Váchová, věkem taktéž mladší žačka, které postup do osmičky utekl o pár zásahů. Elda ukořistila i vítězství v Českém poháru.
V soutěži chlapců jsme měli na startu tři mladší žáky, kteří sbírali především zkušenosti, ale velmi pěkně se dařilo Honzíkovi Vítkovi, který obsadil 11. místo.
Týmová soutěž přinesla v holkách velkou bitvu o titul, kdy nakonec naše holky tahaly za kratší konec a zlato jim uteklo o 4 zásahy. Ale i tak je stříbro super. Kluci ve složení Honza Vítek, Ríša Smutný a Martin Kamenický obsadili 8 místo.
Víkendová bilance je tedy 1x zlato, 1 x stříbro a 1 x bronz! Všem blahopřejeme!
Sběr bronzových umístění pokračuje :)
V Praze se o uplynulém víkendu uskutečnila dvě mistrovství republiky - na Julisce ve fleretu mladšího žactva a v Letňanech v kordu kadetstva. Lépe se nám dařilo na Julisce, kde Barča vyválčila bronzovou medaili ze soutěže jednotlivců a další bronz přidalo družstvo, kdy se k Barče připojily na svém prvním mistrovství ještě Sofie a Anny! Super začátek kariery!
V Letňanech jsme měli zastoupení pouze v soutěži dívek, Elda smolně prohrála o finálovou osmičku 14:15. Rozhodně se nedaly zahanbit Rézi a Sára, věkem ještě mladší žačky, kdy obě postoupily z kola a Rézi dokonce vyhrála jednu patnáctku a dostala se mezi nejlepších 16 holek. V soutěži týmů jsme nakonec bohužel tým nepostavili, což byla škoda, protože na medaily by to určitě bylo. Tak snad příští týden v Bělé se bude dařit lépe!
Blahopřejeme k medailím, fleretové republiky jsou již u konce, kordisté si zašermují ještě příští týden. Držíme palce.
Medailové žně v Bystřici, v Olomouci jsme vyšli naprázdno
Velmi se dařilo našim závodníkům na MČR seniorů/seniorek a kadetů/kadetek ve fleretu v Bystřici n.Pernštejnem.
Andy Bímová se po dvou letech vrací na seniorský trůn a veze si zlato. Stejně tak obhájila vítězství v Českém poháru. Druhé zlato přidala spolu spolu s Eliškou, Verčou a Týnou v soutěži družstev, kde USK nenašlo přemožitele dlouhých 16 let! V soutěži seniorů jsme měli hned 3 zástupce v osmiččce, ale tentokrát to bohužel necinklo, Krejča byl pátý, nestárnoucí Pepa i s nemocným kolenem šestý a Samko Blanár osmý. V soutěži týmů svedli Krejča, Pepa, Samko a Filip boj s týmem Sokola Brno I, které držel hlavně nejlepší český fleretista Saša Choupenitch, ale nakonec odešli těsně poraženi. Kluci tak sice neobhájili loňské zlato, ale i stříbro je super!
V neděli byla na pořadu dne soutěž kadetů a kadetek. A dočkali jsme se dalších bronzových hodů, kdy na třetích místech skončili shodně jak Verča v soutěži děvčat, tak trochu překvapivě i Metoděj! V soutěži týmů jsme zastoupení neměli.
Současně s MČR v Bystřici se konal turnaj juniorů a juniorek v kordu v Olomouci. Zástupce jsme měli jen v soutěži kluků, ale bohužel Tomášova pouť skončila hned v prvním kole a Vašek po ne zcela povedeném první kole narazil v boji o osmičku na Bryknera z SC Praha a do jeho pouť soutěží tak skončila na 14.místě, což je jistě škoda a ne zcela to odpovídá jeho možnostem.
Summary uplynulého víkendu: 2 x zlato, 1 x stříbro, 2 x bronz! Super, blahopřejeme všem a těšíme se na další turnaje!
Další bronz do sbírky
O víkendu 26. a 27.5. se konala mistrovství republiky ve fleretu žák/žaček (Brno) a v kordu minižáků/minižaček (Praha).
Dařilo se Barče Prokešové, která si byť věkem ještě mladší žačka, odváží z Brna skvělou bronzovou medaili ze soutěže jednotlivců. Do finálové osmičky ji doprovodila i Kája Hanušová, která po prohře s Barčou obsadila také velmi pěkné šesté místo! V soutěži chlapců se Kuba Kolář těsně neprobojoval do finálové osmičky a skončil na 11. místě. Ani soutěže týmů nakonec medaili nepřinesly, ale letos šlo hlavně o sbírání zkušeností, které jistě zhodnotíme příští rok!
V Praze se sešlo rekordních 67 minižáků a 29 minižaček. Výborně si vedli Ignat Hrek s Matym Holušou, kteří skončili až těsně před branami osmičlenného finále na 10., resp. 14. místě. Kiki Váchová s Kájou Haškovcovou sbíraly zkušenosti a umístily se na 26., resp. 19. místě. V neděli jsme měli zastoupení pouze v týmové soutěži chlapců. Kluci byli sice nasazené trojky, což potvrdili v prvním zápase, který jasně vyhráli 45:19, ale pak v bojích o nejlepší 4 jim chybělo trochu štěstí, když podlehli Karlovým Varům 43:45. Po těsných prohrách v bojích o umístění (44:45, 36:45) se tým ve složení Ignát Hrek, Maty Holuša, Vojta Vondrášek a Péťa Dobiáš umístil na pěkném 8. místě!
Velká gratulace Barče k bronzu a velká pochvala pro ostatní, kteří bojovali a snažili se předvést co nejlepší výkon!
První mistrovský víkend
Ve velkém stylu jsme zahájili první soutěže mistrovství ČR. V Liberci se konalo MČR mladšího žactva a seniorstva. V mladších žačkách vybojovala bronz Sára Marčíková, Rézi Váchová byla 7. a Adélka Vacíková 8. Ani kluci se nedali zahanbit a bronz si vybojoval Martin Kamenický, v osmičce ho doprovodil ještě Honza Vítek na 5. místě. Ze seniorské soutěže si odváží bronz Richard Pokorný, v seniorkách se umístila Gábi Vacínová na 8. místě.
V neděli v soutěži týmů mladší žačky obhájily loňské prvenství a Sára, Rézi a Adélka si na krk pověsily zlaté medaile. Mladší žáci bojovali, tým ve složení Martin Kamenický, Honza Vítek, Bárt Kopecký a Richard Smutný obsadili 7. místo z 11 týmů. V seniorech jsme na konec postavili tými dva. USK B ve složení Richard Pokorný, Vašek Lokaj a Tomáš Svoboda skončilo na nepopulární bramborové pozici, USK A ve složení Fanda Sochor, Tomáš Kovařík a Pavel Švanda byli nakonec 8 z 15ti členného pole. Dařilo se i seniorkám, které konečně dokázaly prolomit smůlu z posledních let a prohrály až těsně ve finále. Tým ve složení Gábi Vacínová, Míša Šedivá, Anička Šámalová a velké překvapení Terka Smutná (která si odskočila z trenérské pozice) si pověsil na krk stříbrné medaile!
Soutěžilo se i ve fleretu. V Ostravě soutěžili minižáci/minižačky a juniorky/junioři. I z Ostravy odvážíme cenný kov, když další bronz do naši letošní sbírky zajistil Kuba Zdeněk! V juniorkách skončila Verča Musílková těsně pod stupni vítězů na 5. místě. V minižácích Eliáš Vyskočil skončil na 8. místě. V soutěži týmů jsme bohužel neměli žádné zastoupení.
Kompletní výsledky najdete na stránkách www.czechfencing.cz.
Suma sumárum - 1 x zlato, 1 x stříbro, 4 x bronz, 9 x umístění ve finálové osmičce. Gratulujeme a jedeme dáááál!
Detaily soustředění
Otevřela se registrace na soustředění USK v Žirovnici. Jak jsme uvedli, soustředění začíná obědem v neděli 12.8.2018 a končí snídaní v sobotu 18.8.2018 a cena je 3200,-. Přihlašujte vaše děti na odkazu: http://castobor.vaclavovo.cz/prihlaska/ . Po vyplnění interaktivního dotazníku obdržíte další pokyny. Je také potřeba zaplatit 1000,- Kč zálohu, a to na účet 2201077716/2010 do 15.6.2018. Jako identifikaci platby uveďte do zprávy pro příjemce "šerm - příjmení dítěte". Teprve poté bude přihlášení kompletní. Doplatek 2200,- je potřeba uhradit do 15.7.2018.
Pokud potřebujete vystavit fakturu pro zaměstnavatele, kontaktujte prosím pana Jana Vyskočila na e-mailu honza@castobor.cz .
Ubytování bude v chatkách, je potřeba si s sebou vzít spacák. Doprava na místo je individuální, pomůžeme s případnou organizací (někdo může hodit děti tam, někdo jiný je vyzvednout). Na soustředění se nebude šermovat, je zaměřeno na nabírání fyzické kondice, budou se hrát různé hry, běhat po lese, provádět cvičení na zlepšení práce šermířských nohou, ale najde se čas i na koupání v rybníku či táborák. V případě dotazů nás klidně kontaktujte na tréninku (Pepa Prokeš, Tereza Smutná, Tereza Stefflová nebo Klára Jílková) nebo na e-mailu uskserm@gmail.com.
Letní soustředění
Po delší době budeme pořádat vlastní USK soustředění. Termín je neděle 12.8 - sobota 18.8.2018 a uskuteční se v Žirovnici, kde jsme byli na podzimním víkendovém soustředění. Ti, kterým naše soustředění nebude stačit, mohou pokračovat buď do Sloupu v Čechách na soustředění klubu Šerm Liberec, kam jsme pár let také jezdili, a nebo na fleretové soustředění do Bystřice pod Pernštejnem.
Bližší informace o USK soustředění pošleme do týdne, pokud vás zajímá Sloup v Čechách nebo Bystřice pod Pernštejnem, kontaktujte na tréninku Pepu Prokeše (Bystřice), nebo Terezu Smutnou (Sloup v Čechách).
Změna tréninku nováčků!
Doufáme, že jste si svátky užili v klidu a pohodě, přejeme vám všem hlavně hodně zdraví a životního elánu!
Každopádně je na čase začít opět pilně trénovat a tak jsme se rozhodli, že nováčci z letošního roku již začnou také pravidelně šermovat. Tím pádem se mění čas tréninků a nováčci se připojí k těm již starším a budou mít společný trénink v pondělí a čtvrtek 17 - 19 hodin. První trénink v tomto čase proběhne v pondělí 15.1.2018.
Těšíme se na všechny!
Král Vánoc a vánoční večírek
Omlouváme se, že jsme se od září odmlčeli, ale nějak nezbýval čas :) Každopádně nezahálíme, jezdíme po turnajích doma i venku, vozíme úspěchy, někdy i neúspěchy, vymalovali jsme šermírnu, abychom to tam měli hezčí, stihli jsme ještě jedno zářijové super soustředění v Žirovnici...a bylo toho prostě hodně, doufáme, že sem stihneme dát alespoň fotky.
Každopádně se blíží Vánoce a s tím i turnaj o miniKrále Vánoc, ale samozřejmě i o Krále Vánoc. MiniKrál proběhne v pondělí 18.12., Král Vánoc pak ve čtvrtek 21.12. Bližší info naleznete v příloze níže.
A po Králi Vánoc se přesuneme na vánoční večírek do restaurantu Hloupý Honza, ve Školské 12. Tak doražte, určitě se tam uvidíme a bude to skvělé jako vždy!
Propozice 
(mini)Král a Král Vánoc
ZAČÍNÁME :)
Prázdniny se pomalu blíží ke konci a už netrpělivě vyhlížíme novou sezonu. Tedy kromě Richarda Pokorného, kterému sezona ještě nestihla skončit, jelikož reprezentuje na světové univerziádě na Taiwanu :) Samozřejmě držíme palce!
Na ostatní se těšíme v pondělí 4.9. - od 16:30 úplní nováčci, od 17:00 potom všichni ostatní. Doufáme, že jste si všichni dostatečně odpočinuli, potrénovali na soustředění a jste plni energie. Ačkoliv z toho letos nemáme foto dokumentaci, Terka, Gábi a Tereza za pomoci Eldy, Tima a Andy opět poklidili, erární vybavení je také vypráno a připraveno,zbraně opraveny, takže vše může začít. Kdybyste to nestlihli na první trénink, doražte kdykoliv pozdějí, nebo potom klasicky trénujeme vždy v pondělí a ve čtvrtek.
Těšíme se na vás :)
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one