Kordisté do Olomouce, fleretisté do Bystřice
O víkendu 13. - 14.6. nás čeká opět velká porce závodů. V Bystřici n.P. se budou rozdávat medaile ve fleretu, a to v kategorii seniorské a mladšího žactva. Brousíme si zuby na nějaký ten titul, tak doufejme, že budeme úspěšní. V seniorské kategorii budeme držet palce hlavně Andy Bímové, Elišce Šabartové a Honzovi Krejčíkovi, kteří budou usilovat o tituly, ale samozřejmě i Kubovi Sobotkovi a Pepovi Prokešovi, který se z pozice trenéra opět přesune na planš prohánět mladší soupeře :) Do soutěže družstev holky doplní ještě Kristýna Průšová, která neváhala zaskočit za na poslední chvíli zraněnou Zuzku Paulusovou, za což jí patří velký dík!
V mladších žačkách budou startovat Verča Musílková s Natálkou Halaškovou, do týmu si "vypůjčily" kordistku Terku Stehnejovou, a to by mohl být hodně silný tým. V chlapcích v jednotlivcích budeme mít jednoho zástupce, Mikiho Novotného, a v týmech se k němu připojí Robin Drážský a Vítek Křelina, kteří sice ještě nebyli na závodech, ale jsou moc šikovní, takže se doufejme máme také na co těšit!
V Olomouci na kordové republice kadetů a kadetek máme trochu skromější cíle, ale i tam by to na nějakou tu medaili mohlo vyjít. V klucích budou startovat Vašek Lokaj, Jirka David a Michal Zapletal, do družstva dorazí ještě Tim Bell, který se sice do jednotlivců také kvalifikoval, ale studijní povinnosti mu bohužel nedovolí se soutěže jednotlivců zúčastnit. V holkách budeme mít jedinou zástupkyni, Marušku Kulikovou, ke které se nám nakonec bohužel nepovedl složit tým, ale slibujeme, že příští rok to už vyjde :)
Tak všem držíme palce, ať to opět cinkne :)
Začíná ME ve švýcarském Montreux
Od 5. - 11.6. se sjedou nejlepší šermíři Evropy na mistrovství do švýcarského Montreux. Nebudou chybět ani čeští závodníci a samozřejmě ani závodníci USK. V kordu žen bude startovat Míša Pěchovová, ve fleretu mužů (jednotlivci i týmy) bude startovat Honza Krejčík a ve fleretu žen se na start postaví Andy Bímová. Palce každopádně budeme držet všem českým reprezentantům, jelikož se rozeběhla olympijská kvalifikace a každý bod se bude velmi hodit v konečném zúčtování :)
Pokračují i finálové závody MČR. V Praze Letňanech se utkají žáci a žákyně v kordu, do Ostravy pojedou fleretisté v kategorii kadetské a mini. Zastoupení budeme mít hojné - v Praze Tim Bell, Kuba Turek, Vojta Vintika, Anežka Lokajová, Jasmína Branná a do družstev ještě Terka Stehnejová a Anička Podracká; v Ostravě Kristýna Průšová, Kuba Sobotka, Kuba Zdeněk, a do družstev Anička Hrubá, Natálka Halašková a Metoděj Klos.
Tak držte palce jak na MČR, tak na ME, všem přejeme hodně úspěchů!
Držíme palce do Brna!
Další kategorií, ve které se koná finálový závod mistrovství ČR, je fleret žáci/žačky. Mladí fleretisté se sjedou do Brna, kdy v sobotu zvládnou jak soutěž jednotlivců, tak i družstev. V holkách budeme držet palce Verče Musílkové, Natálce Halaškové a Adélce Žáčkové, v klukách nás budou reprezentovat Miki Novotný, Tomáš Vála a po delší zdravotní pauze i Metoděj Klos.
Současně se o víkendu koná v Praze Letňanech soustředění kordové reprezentace před blížícím se mistrovstvím Evropy, na kterém budeme mít také zastoupení.
Držíme palce fleretistům a fleretistkám do Brna a těšíme se na pěkné výsledky :)
Přijďte fandit na Hasu na mistrovství republiky ve fleretu juniorů/juniorek!
Finálové závody MČR pokračují o víkendu 23. a 24.5.2015 v Písku a na domácí půdě v Praze.
Na Hase se uskuteční finálový podnik MČR ve fleretu juniorů a juniorek. Soutěže jednotlivců i družstev proběhnou v sobotu. Na startu budeme mít pár želízek v ohni, a to jak Filipa Franka, tak Kubu Sobotku. Dále se nominovali ještě Kuba Zdeněk a Kája Volf. A doufáme, že se prosadíme i v družstvech, kdy naši kluci obhajují stříbrné medaile. Holky se do individuální soutěže o kousek nenominovaly, ale vzhledem k domácímu prostředí postavíme družstvo. Počasí nemá být o víkendu nic, tak kdo nemáte žádné plány, doražte zafandit a podívat se na pěkný šerm.
To v Písku budou mít kordisté program nabitější. V sobotu začneme soutěží minižáků a minižaček, kde máme velkou adeptku na titul Elišku Mirovskou. Na mladší žáky po delší době pojede Tobiáš Kapek, tak snad tam kluky trochu prožene. A na mladší žačky budou připravené Terka Stehnejová, Jasmína Branná a samozřejmě Eliška Mirovská (která snad nebude moc vyčerpaná z dopoledne :) ). V neděli se budou šermovat družstva. S ohledem na fakt, že týmy v mini mohou být smíšené, rozhodli jsme se postavit družstvo. Elišku doplní ještě Kuba Švanda a Vilda Machát. V mladších žácích družstvo mít nebudeme, ale v holkách tým postavíme. Jen místo Jasmíny, která musí v sobotu odjet domů, dorazí Anička Podracká.
Tak držte palce, případně doražte fandit, doufáme, že to o víkendu opět cinkne :)
A my už jdeme do finále...
Na první pohled se to může zdát neskutečné, ale při pohledu do kalendáře je už jasnější. O víkendu 16. a 17.5. se budou rozdávat první sady medailí v rámci Finále MČR. V Liberci se o medaile poperou kordisté a kordistky v kategorii dospělých. Hlavně mezi holkami máme svá horká želízka v ohni, jak pro soutěž jednotlivců, tak tradičně v soutěži týmů. V mužské kategorii doufáme v úspěch především v družstvech, ale i v jednotlivcích se mohou dít velké věci :) Každopádně držte palce a kdo bude chtít, může sledovat závody online.
Fleretisté se tento rok od společné "dospělé" republiky odtrhli, jelikož Andy Bímovou a Honzu Krejčíka čekají o tomto víkendu ještě závody GP v Shanghai, tak ať se daří!
V pátek 8.5. není trénink!
S ohledem na státní svátek, i my si dáme v pátek 8.5. volno. Kdo jede na závody a potřebuje si odnést věci, poslední šance je ve čtvrtek. Těm, kteří závody nemají, přejeme pěkný prodloužený víkend :)
Začíná olympijská kvalifikace do Ria 2016
O víkendu 1. – 3.5.2015 se uskuteční první závody počítající se do olympijské kvalifikace do Ria 2016. Z našich závodníků můžete držet palce kordistovi Matyáši Ambrožovi na světovém poháru v Paříži, fleretistovi Honzovi Krejčíkovi na světovém poháru v Petrohradu a Andy Bímové na světovém poháru v Tauberbischofsheimu. Sledovat a držet palce ale budeme i závodníkům z ostatních klubů a doufejme, že se za rok budeme moci radovat z nominací českých závodníků na olympijské hry.
Ale nesmíme zapomínat na naše mladé „olympijské naděje“ . V Mostě se uskuteční závody mladších žáků/mladších žaček a žáků/žaček ve fleretu, v Bělé pod Bezdězem se utkají mladší žáci/mladší žačky v kordu. I v Mostě i v Bělé budeme mít své zástupce, tak držíme palce!
Fleret do Liberce, kord do Letňan
Sezona se pomalu blíží ke svým vrcholům a nezbývá mnoho šancí jak si vyšermovat body a tím i možnost startovat na finálových turnajích, tedy na mistrovstvích republiky. O víkendu 25. a 26.4. se o to pokusí fleretisté a fleretistky v kadetských a juniorských kategoriích v Liberci a kordistky a kordisté v žákovské kategorii na SC v Letňanech.
Držíme palce, ať kritéria na mistrovství republiky splní další závodníci. A těm, kteří mají již splněno, držíme palce, ať získají co nejvíce bodů a tím pádem i lepší nasazení :)
Radostná událost :)
A abychom nepsali pořád jenom o šermu... Naše dlouhodobě nejúspěšnější kordistka Martina Olexová vyměnila v sobotu 28.3.2015 bílé šermířské oblečení za svatební šaty a vstoupila do stavu manželského! Svatba to byla krásná, stejně jako nevěsta, jak můžete vidět na přiložených fotkách. Každopádně Martině i Martinovi blahopřejeme a přejeme krásný společný život bez větších turbulencí. A až se nám Martina vrátí po mateřské pauze zpátky na planše, najdete jí ve výsledkové listině již pod novým jménem Martina Zlínská :) Ať si Martina zaslouženou "pauzu" užije a tešíme se, že po návratu ji budeme opět vídat na nejvyšších příčkách!
M & M

M & M

...nevěsta dorazila na koni
šermíři

šermíři

u toho jsme nemohli chybět - Hanka, Gábi, Zuzka, Franta, Tereza a Olina
Děti mají (převážně) klid, o tomto víkendu šermují hlavně dospělí
O víkendu 18. a 19.4.2015 se konají až na jednu výjimku pouze závody seniorů, a to jak ve fleretu, tak v kordu. Kordisté a kordistky jedou do Liberce na tradiční poslední měření sil před republikou na Ještědský pohár. Fleretisté si zašermují v Praze Vršovicích na Jarním poháru a v neděli poté tradičně následuje soustředění na Hase. Z mladších kategorií si zazávodí pouze junioři kordisté, které čeká v neděli taktéž turnaj v Liberci.
Od 22. - 26.4. se koná v italské Vicenze mistrovství Evropy šermířů do 23 let. Českou republiku budou reprezentovat hned dvě závodnice USK, Andy Bímová v soutěži fleretistek a Naty Ondráčková v soutěži kordistek. Držíme palce, ať obě holky zúročí dobrou formu z poslední doby a přivezou si pěkný výsledek! Jako první se na start postaví Andy ve středu 22.4. a bude nasazena jako číslo 2, díky pěkným výsledkům během celé sezony. Konkurence ovšem bude opět velmi silná, takže to Andy nebude mít vůbec lehké. Stejně tak jako Naty, která bude šermovat v sobotu 25.4. Sledovat nejenom naše holky můžete online na stránkách šampionátu.
Tak ať se všem daří dle jejich představ, doufáme, že do fotogalerie opět přibudou nějaké fotky na stupních vítězů :)
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one