Držíme palce do Brna!
Další kategorií, ve které se koná finálový závod mistrovství ČR, je fleret žáci/žačky. Mladí fleretisté se sjedou do Brna, kdy v sobotu zvládnou jak soutěž jednotlivců, tak i družstev. V holkách budeme držet palce Verče Musílkové, Natálce Halaškové a Adélce Žáčkové, v klukách nás budou reprezentovat Miki Novotný, Tomáš Vála a po delší zdravotní pauze i Metoděj Klos.
Současně se o víkendu koná v Praze Letňanech soustředění kordové reprezentace před blížícím se mistrovstvím Evropy, na kterém budeme mít také zastoupení.
Držíme palce fleretistům a fleretistkám do Brna a těšíme se na pěkné výsledky :)
Přijďte fandit na Hasu na mistrovství republiky ve fleretu juniorů/juniorek!
Finálové závody MČR pokračují o víkendu 23. a 24.5.2015 v Písku a na domácí půdě v Praze.
Na Hase se uskuteční finálový podnik MČR ve fleretu juniorů a juniorek. Soutěže jednotlivců i družstev proběhnou v sobotu. Na startu budeme mít pár želízek v ohni, a to jak Filipa Franka, tak Kubu Sobotku. Dále se nominovali ještě Kuba Zdeněk a Kája Volf. A doufáme, že se prosadíme i v družstvech, kdy naši kluci obhajují stříbrné medaile. Holky se do individuální soutěže o kousek nenominovaly, ale vzhledem k domácímu prostředí postavíme družstvo. Počasí nemá být o víkendu nic, tak kdo nemáte žádné plány, doražte zafandit a podívat se na pěkný šerm.
To v Písku budou mít kordisté program nabitější. V sobotu začneme soutěží minižáků a minižaček, kde máme velkou adeptku na titul Elišku Mirovskou. Na mladší žáky po delší době pojede Tobiáš Kapek, tak snad tam kluky trochu prožene. A na mladší žačky budou připravené Terka Stehnejová, Jasmína Branná a samozřejmě Eliška Mirovská (která snad nebude moc vyčerpaná z dopoledne :) ). V neděli se budou šermovat družstva. S ohledem na fakt, že týmy v mini mohou být smíšené, rozhodli jsme se postavit družstvo. Elišku doplní ještě Kuba Švanda a Vilda Machát. V mladších žácích družstvo mít nebudeme, ale v holkách tým postavíme. Jen místo Jasmíny, která musí v sobotu odjet domů, dorazí Anička Podracká.
Tak držte palce, případně doražte fandit, doufáme, že to o víkendu opět cinkne :)
A my už jdeme do finále...
Na první pohled se to může zdát neskutečné, ale při pohledu do kalendáře je už jasnější. O víkendu 16. a 17.5. se budou rozdávat první sady medailí v rámci Finále MČR. V Liberci se o medaile poperou kordisté a kordistky v kategorii dospělých. Hlavně mezi holkami máme svá horká želízka v ohni, jak pro soutěž jednotlivců, tak tradičně v soutěži týmů. V mužské kategorii doufáme v úspěch především v družstvech, ale i v jednotlivcích se mohou dít velké věci :) Každopádně držte palce a kdo bude chtít, může sledovat závody online.
Fleretisté se tento rok od společné "dospělé" republiky odtrhli, jelikož Andy Bímovou a Honzu Krejčíka čekají o tomto víkendu ještě závody GP v Shanghai, tak ať se daří!
V pátek 8.5. není trénink!
S ohledem na státní svátek, i my si dáme v pátek 8.5. volno. Kdo jede na závody a potřebuje si odnést věci, poslední šance je ve čtvrtek. Těm, kteří závody nemají, přejeme pěkný prodloužený víkend :)
Začíná olympijská kvalifikace do Ria 2016
O víkendu 1. – 3.5.2015 se uskuteční první závody počítající se do olympijské kvalifikace do Ria 2016. Z našich závodníků můžete držet palce kordistovi Matyáši Ambrožovi na světovém poháru v Paříži, fleretistovi Honzovi Krejčíkovi na světovém poháru v Petrohradu a Andy Bímové na světovém poháru v Tauberbischofsheimu. Sledovat a držet palce ale budeme i závodníkům z ostatních klubů a doufejme, že se za rok budeme moci radovat z nominací českých závodníků na olympijské hry.
Ale nesmíme zapomínat na naše mladé „olympijské naděje“ . V Mostě se uskuteční závody mladších žáků/mladších žaček a žáků/žaček ve fleretu, v Bělé pod Bezdězem se utkají mladší žáci/mladší žačky v kordu. I v Mostě i v Bělé budeme mít své zástupce, tak držíme palce!
Fleret do Liberce, kord do Letňan
Sezona se pomalu blíží ke svým vrcholům a nezbývá mnoho šancí jak si vyšermovat body a tím i možnost startovat na finálových turnajích, tedy na mistrovstvích republiky. O víkendu 25. a 26.4. se o to pokusí fleretisté a fleretistky v kadetských a juniorských kategoriích v Liberci a kordistky a kordisté v žákovské kategorii na SC v Letňanech.
Držíme palce, ať kritéria na mistrovství republiky splní další závodníci. A těm, kteří mají již splněno, držíme palce, ať získají co nejvíce bodů a tím pádem i lepší nasazení :)
Radostná událost :)
A abychom nepsali pořád jenom o šermu... Naše dlouhodobě nejúspěšnější kordistka Martina Olexová vyměnila v sobotu 28.3.2015 bílé šermířské oblečení za svatební šaty a vstoupila do stavu manželského! Svatba to byla krásná, stejně jako nevěsta, jak můžete vidět na přiložených fotkách. Každopádně Martině i Martinovi blahopřejeme a přejeme krásný společný život bez větších turbulencí. A až se nám Martina vrátí po mateřské pauze zpátky na planše, najdete jí ve výsledkové listině již pod novým jménem Martina Zlínská :) Ať si Martina zaslouženou "pauzu" užije a tešíme se, že po návratu ji budeme opět vídat na nejvyšších příčkách!
M & M

M & M

...nevěsta dorazila na koni
šermíři

šermíři

u toho jsme nemohli chybět - Hanka, Gábi, Zuzka, Franta, Tereza a Olina
Děti mají (převážně) klid, o tomto víkendu šermují hlavně dospělí
O víkendu 18. a 19.4.2015 se konají až na jednu výjimku pouze závody seniorů, a to jak ve fleretu, tak v kordu. Kordisté a kordistky jedou do Liberce na tradiční poslední měření sil před republikou na Ještědský pohár. Fleretisté si zašermují v Praze Vršovicích na Jarním poháru a v neděli poté tradičně následuje soustředění na Hase. Z mladších kategorií si zazávodí pouze junioři kordisté, které čeká v neděli taktéž turnaj v Liberci.
Od 22. - 26.4. se koná v italské Vicenze mistrovství Evropy šermířů do 23 let. Českou republiku budou reprezentovat hned dvě závodnice USK, Andy Bímová v soutěži fleretistek a Naty Ondráčková v soutěži kordistek. Držíme palce, ať obě holky zúročí dobrou formu z poslední doby a přivezou si pěkný výsledek! Jako první se na start postaví Andy ve středu 22.4. a bude nasazena jako číslo 2, díky pěkným výsledkům během celé sezony. Konkurence ovšem bude opět velmi silná, takže to Andy nebude mít vůbec lehké. Stejně tak jako Naty, která bude šermovat v sobotu 25.4. Sledovat nejenom naše holky můžete online na stránkách šampionátu.
Tak ať se všem daří dle jejich představ, doufáme, že do fotogalerie opět přibudou nějaké fotky na stupních vítězů :)
Po velikonočním odpočinku se opět vrháme do závodního kolotoče
Po krátkém volnu během Velikonoc, kdy šermoval pouze Vojta Mirovský na mistrovství světa juniorů, se pozvolna rozebíhají další domácí i zahraniční závody. Mladí fleretisté vyráží do Brna - Kuba Švanda, Miki Novotný, Tomáš Vála a Verča Musílková. Původně to vypadalo na mnohem větší účast, ale bohužel je plno dětí nemocných a nebo mají nakonec jiný program. Tak snad příště v Mostě bude účast vyšší. Ani kordistky nemají volno. Maruška Kuliková vyrazí na závody do Karlových Varů a pokud se dá Eliška Mirovská dohromady a nezklátí jí nemoc, tak bude hájit první místo na žebříčku v minižačkách v Teplicích. A Míša Pěchovová se vydá do Francie, do městečka Gradignan, poměřit síly s francouzskými soupeřkami. Každopádně všem držíme palce, ať už na domácích nebo zahraničních planších!
Co nás čeká do Velikonoc?
Poslední závody před malou pauzou o Velikonocích čekají na kordisty a kordistky v kategorii žáků, kdy vyjedou na turnaj do Ústí nad Labem. V sobotu nastoupí Tim, Kuba a do prvních závodů jsme uvrtali už i Vojtu :) V neděli bude v kategorii děvčat hájit barvy USK osamocená Jasmína, jelikož Anežka stále nemá v pořádku zápěstí.
Fleretistka Andy pokračuje v nabitém programu, kdy po návratu z Havany odjela hned na závod U23 do Německého Göppingenu a tento víkend jí pro změnu čeká dvojboj v Budapešti - v sobotu další závod z okruhu U23 a v neděli mezinárodní turnaj v seniorské kategorii. Andy je v současnosti na 4.místě žebříčku závodníků do 23 let, tak třeba přidá v Budapešti další bodíky :)
A v neděli přivítáme na Hase fleretové katetky a juniorky, za nás budou startovat Verča, Kristýna a Anička. Kdo byste měl čas a chuť, přijďte našim holkám zafandit. Začátek je v 11:00.
Držíme všem palce, ať se daří!
A v pondělí proběhne v rámci tréninku improvizovaný miniturnaj o Velikonočního zajíce, tak snad bude účast velká, ceny jsou již přichystány :) Dospělácká verze stejného turnaje proběhne v rámci dospělého tréninku ve středu.
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one