Na závodech nejen v Čechách, ale i Evropě i za velkou louží...
Víkend 18. a 19.2. je na závody velmi bohatý! Již v pondělí odletěl Richard Pokorný spolu s reprezentačním týmem do Vancouveru na kordový světový pohár. Vašek Lokaj vyrazil na první závody po operaci kolene a svou formu před blížícím se mistrovstvím Evropy juniorů otestuje na svěťáku v Udine. Mladí kordisté mají dostaveníčko v Letňanech - v sobotu žáci, kde budeme mít zastoupení jen díky Honzíkovi Vítkovi a v neděli mladší žáci, kde kromě Honzíka nastoupí ještě Ríša Smutný a na své první závody odvážně vyrazí i Bárt Kopecký a Matyáš Holuša, kteří chodí na šerm od září, ale rozhodně se nebojí, což je skvělé!
Ani fleretisté nebudou mít volno, v Brně se uskuteční již tradiční turnaj U23, kde budeme mít také početné zastoupení. Největší naděje na úspěch mají Andy Bímová a Honza Krejčík, tak uvidíme, jak jim to půjde.
Držíme všem palce, ať se všem daří dle představ a ať si to naši nováčci poprvé na závodech užijí!
Kdopak se nám to potkal cestou na závody v Mc na Rozvadově? :)
Již ve čtvrtek 9.2. vyrazila část našich závodníků na turnaje světového poháru do italského Legnana (kordistky seniorky) a do německého Bonnu (fleretisté senioři). A zcela náhodou došlo k milému setkání na tradičně poslední zatávce v ČR, v Mc na Rozvadově. Z přiložené fotky můžete vidět, že panovala dobrá atmosféra, tak doufejme, že se Gábi Vacínové, Martině Zlínské a Aničce Šámalové pod vedením Terky Smutné a Honzovi Krejčíkovi pod ostřížím zrakem Pepy Prokeše bude na zahraničních planších dařit! Sledujte výsledky online a v sobotu i live streamy z obou závodů!
Na domácí scéně je o víkendu klid, proběhne pouze kordové soustředění v Letňanech a v sobotu na Hase školení trenérů kordu pod vedením Martina Rubeše.
Na mezinárodní závody do rakouského Grazu vyrazí naši mladí fleretisté, tak držíme palce i jim!
Nezbytné selfíčko ;-)
Nezbytné selfíčko ;-)
Gdaňsk, Opava, Letňany...tam všude nás o víkendu 3. - 5.2. najdete
Jako první se do závodního víru vrhne Andy Bímová, která bude usilovat o body do světového žebříčku na světovém poháru fleretistek v polském Gdaňsku. Závodit se ale bude i na domácí půdě. Fleretisté jedou do daleké Opavy na závody chlapců a děvčat v kategorii žáků/žaček a kadetů/kadetek. Kordisté se utkají v kategorii kadetů a společné soutěži žačko-kadetky v pražských Letňanech.
Držíme všem palce!!!
Honza na SP v Paříži, Richard na Bílém medvědovi a kordová drobotina v Liberci
První světový pohár v roce 2017 má před sebou fleretista Honza Krejčík, který pod dohledem Pepy vyrazil sbírat body do Paříže. Palce můžete držet i naší fleretové jedničce Sašovi Choupenitchovi, který opět útočí na nasazenou 16ku, čímž by se v příštích závodech vyhnul předkolům.
Vynikající výsledek z loňského roku jede obhajovat Richard Pokorný na tradiční kordový turnaj Bílý medvěd v Berlíně.
Do Liberce na mladší žačky a mladší žáky posíláme trojlístek kluků Matěj Štětina, Ríša Smutný (pro kterého to jsou úplně první závody) a ostříleného matadora Honzíka Vítka. V holkách bude naše účast slabší, jelikož vedoucí závodnice této kategorie Eliška je na horách a Adélka bohužel onemocněla, takže jsou naše naděje upnuty k Rézince Váchové :)
Držíme všem palce a sledujte naše šermíře online :)
VŠE KRÁSNÉ DO NOVÉHO ROKU 2017! A už zase závodíme...
Po krátké pauze a odpočinku mezi vánočními svátky a Silvestrem jsme se opět vrhli do tréninku a hned první víkend v novém roce prověří formu kordistů a kordistek. Kluci se v sobotu utkají na SC Praha o body do českého žebříčku na Memoriálu Vratislava a Františka Jandy, holky v neděli změří síly s evropskou konkurencí na turnaji U23 v maďarské Tatabanyi. Na startu budeme mít trojlístek holek - Gábi Vacínovou, Martinu Zlínskou a Aničku Šámalovou. Na turnaji bude i současná česká jednička Míša Pěchovová, která od nového roku již obléká barvy Dukly Praha. V neděli pokračují i závody v Praze na SC soutěží minižáků a minižaček, kde naše barvy budou hájit Matěj Štětina a z fleretu si odskočila prohnat kordistky Barča Prokešová.
Všem držíme palce a hlavně, ať se všem daří v celém roce 2017 jak na sportovní scéně, tak v osobním životě dle představ!
Turnaj o (mini)Krále a Krále Vánoc, vánoční večírek USK a tréninky mezi svátky
Pomalu ale jistě jsme se přehoupli do druhé půlky adventu, a blíží se konec sezony. Máme pár informací, co nás ještě do konce roku čeká. Ve čtvrtek 15.12. poprvé oblékneme do šermířského naše nováčky a půjdou si poprvé zašermovat. Pokud se chcete přijít podívat, jste srdečně zváni.
V pondělí 19.12. proběhne turnaj o (mini)krále Vánoc, včetně soutěží pro naše nejmladší.
V úterý 20.12. se koná vánoční večírek USK, v restauraci U Sedlerů na Karlově náměstí, bude to super, určitě doražte!
A ve středu se ti nejstatečnější utkají o prestižní titul o Krále Vánoc v sedmém ročníku turnaje založeného Gábi, Fanoušem a Tess.
Ve čtvrtek 22.12. se trénink dětí již nekoná, ostatní po domluvě s Pepou nebo Oldou.
Mezi svátky budeme trénovat v úterý 28.12. a ve středu 29.12. od 17 do 19 hodin a ve čtvrtek 29.12. od 10 do 12 hodin. Tréninky jsou společné pro kord i pro fleret.
Držíme palce Richardovi a Míše (i ostatním reprezentantům) do Doha!
V období mezi 9. - 11.prosincem se uskuteční poslední kordové Grand Prix v letošním roce. Do Doha spolu s reprezentačními kolegy odletěl i Richard Pokorný, který bude chtít navázat na dobré představení v Buenos Aires. Po své ose do Doha letí i Míša Pěchovová, a i jí držíme palce, ať si přiveze nějaké ty bodíky do světového žebříčku!
A kdo to má do Doha daleko, a chce vidět šerm naživo, tak ten může dorazit do Letňan, kde v sobotu šermují kordisté junioři, a v neděli žačky a minižáci. Svou závodní premiéru si odbyde Matěj Štětina a Adélka Maňáková, tak ať se daří. Mezi chlapci máme několik želízek v ohni, v čele s Vaškem Lokajem, Markem Hlavou a Timem Bellem. V žačkách se těšíme na další úspěšné vystoupení našeho tria Jasmína Branná, Eliška Mirovská a Terka Stehnejová. Záda jim všem budou ještě krýt Vojta Vinitika, Ondra Svatoš a Rézinka Váchová.
Držíme palce všem, ať se poslední turnaje v letošním roce vydaří!
Druhý adventní víkend strávíme v Turíně, Bratislavě, Wroclavi nebo Mödlingu
Na druhý adventní víkend je hlášen na domácí frontě klid, nicméně na zahraničních planších se představí plno našich zástupců. Již v pátek začne předkoly Grand Prix fleretistů v Italském Turíně, kdy na startu nebude chybět ani Honza Krejčík a v soutěži žen i Andy Bímová. 64' šermují poté v sobotu fleretistky a v neděli fleretisti. V sobotu se pak o body z juniorského světového poháru v Bratislavě poperou Vašek Lokaj a Marek Hlava. Do Wroclavi na žákovský turnaj pojedou fleretistky Verča Musílková a Kája Hanušová. A aby to nebylo kordistkám líto, i ony mají závody v zahraničí. Na turnaji zařazeném do okruhu U23 v rakouském Mödlingu se představí Gábi Vacínová, Martina Zlínská, Míša Pěchovová a naše nová posila Anička Šámalová.
Držímě všem palce!
Sledujte Richarda online a držte palce!
Seniorský kordový tým odletěl do Buenos Aires na světový pohár, v sestavě nechyběl ani náš Richard Pokorný. Všichni jsme si přáli, aby Richard zúročil dobrou formu z Reutlingenu a dostal se poprvé v sezoně na bodované příčky. Ve skupině se mu příliš nevedlo, vyhrál jen 2 utkání, ale postoupil do eliminace, kde nejdříve porazil 15:14 Maďara Dosu a poté převálcoval nepříjemného soupeře Kazacha Alimzanova 15:10 a zítra v 11:20 místího času (tedy v 15:20 našeho času) se utká v 64' s olympijským vítězem Parkem. Přímo do 64' postoupil také Martin Rubeš, když zvládl kola ze všech závodníků nejlépe a čeká ho zítra v 9:40 místního (13:40 našeho) času Ital Ferraris. Držte klukům palce a sledujte výsledky online!
V České republice se konají závody kordistů (kadetek/kadetů, minižáků/minižaček) v Olomouci, na startu budeme mít trojlístek kluků - Tim Bell, Vojta Vintika a Ondra Svatoš, odpoledne je doplní ještě Jasmína Branná. V Praze ve Vršovicích si dají dostaveníčko fleretisté ve stejných kategoriích. Zástupců budeme mít jistě dost, tak držíme palce, ať se zadaří.
Na domácí frontě klid :)
Svatomartinský víkend je jeden z mála, kdy se na domácí půdě v České republice nekonají žádné kordové nebo fleretové závody, ale naši závodníci vyjeli na zahraniční planše. Kordisté na tradiční silně obsazený mezinárodní turnaj do německého Reutlingenu, fleretisté a fleretistky na U23 do Budapašti.
Držte palce a sledujte online!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one