O víkendu nás čeká nejen Mistrovství republiky, ale i satelit v Kodani a GP v Bogotě!
O víkendu 27. a 28.5. nás čekají další mistrovské soutěže. Fleret má žákovskou republiku v Brně, kde věříme, že Verča naváže na výborné vystoupení z Ostravy. V Liberci se koná kordová republika mini a mladšího žactva, kde si odbydou leckteří premiéru a obsadíme samozřejmě i soutěž družstev. Největším želízkem v ohni na titul je samozřejmě Elda, které se tuto sezonu velmi daří!
Závodíme ale nejen v Čechách a Moravě, ale Honza Krejčík s Andy Bímovou odlétají do Kodaně na satelit a Richard Pokorný bude v pátek odpoledne našeho času bojovat o body do světového poháru na kordovém Grand Prix v daleké Kolumbii.
Držíme všem palce!
Začíná boj o tituly!!!
Tak konečně jsme se dočkali, sezona se překulila do své závěrečné části a začíná boj o tituly a medaile na mistrovských soutěžích. Jako první se pokusí urvat nějakou tu medaili kordistky a kordisté v seniorské kategorii v Uherském Hradišti a v Ostravě se bude bojovat ve fleretu v juniorské kategorii v sobotu a v minižákovské v neděli. Jak v Hradišti, tak v Ostravě máme svá želízka v ohni, tak držte palce, ať se daří!!!
Držíme palce fleretistům do Petrohradu a do Brna, kordisté se soustředí :)
O víkendu 6. - 7.5. závodí pouze fleretisté a to senioři na světovém poháru v Petrohradu a mladší žáci a žáci v Brně. Kordisté sice mají víkend bez turnajů, ale nebudou zahálet a v Letňanech proběhne společné soustředění kluků a holek!
Fleretistům držíme palce!
Pohár sovy USK a Jarní pohár
O víkendu 8. a 9.4. nemusíme za závody jezdit nikam daleko. Kordisté se sejdou v Letňanech na turnaji "Pohár sovy USK", kde se bude závodit v kategoriích žáci a minižáci/minižačky. Na startu budeme mít plno našich reprezentantů, pro některé to bude závodní premiéra, tak je přiďte podpořit. Fleretisté budou soutěžit ve Vršovicích v kategoriích žáci/žačky a mladší žáci/mladší žačky. I tam najdete naše závodníky, některé již ostřílené matadory, jiné také poprvé na závodech. Kdo bude mít cestu kolem, ať určitě zavítá.
Držíme palce všem, ať se daří!!!
A je to tady! Legendární turnaj mládeže ve Wroclavi, Grand Prix v Budapešti a Cena USK Praha v Letňanech
Po krátké odmlce opět přinášíme info o závodních plánech pro nadcházející prodloužený víkend. Již ve čtvrtek 22.3. začíná tradiční megavelký turnaj mládeže ve Wroclavi, když se na představí v kategorii kord dívky U15 Jasmína Branná s Terkou Stehnejovou a v U13 Eliška Mirovská s Rézi Váchovou. V pátek pokračuje soutěž chlapců korditů, kde máme nakonec jen jednoho zástupce - Honzíka Vítka v kategorii U13. V sobotu šermují fleretisté kluci, konkrétně v kategorii U15 Vítek Křelina, v U13 Kuba Kolář a Adam Fiala a v U11 Péťa Štěpánek. Neděle se ponese ve znamení fleretu děvčat, naše naděje vkládáme do Verči Musílkové (U15) a Barči Prokešové (U11). Hlavní ale je, si to pořádně užít a načerpat další zkušenosti! Velký dík patří i doprovodu rodičů a trenérů (Honza Krejčík, Anička Šámalová, Pepa Prokeš).
V pátek 23.3. startují předkola Grand Prix v kordu mužů v Budapešti, kde budeme bedlivě sledovat snažení Richarda Pokorného a v sobotu následují kluky i děvčata, spolu s našimi Gábi Vacínovou a Martinou Zlínskou. Držíme palce, ať se všichni tři představí i v neděli mezi posledními 64 šermíři.
A aby toho nebylo málo, o víkendu pořádáme v Letňanech závody v kordu juniorů a mladších žaček, tak kdo máte volno, přijďte zafandit a podívat se na pěkný šerm!
Držíme všem palce, ať je nadcházející víkend úspěšný!
Víme, že výsledkový servis a fotogalerie lehce ustrnuly, což bylo dáno velkým časovým vytížením, ale věříme, že po tomto víkendu doplníme část informací a hlavně budeme moci přidat zbrusu nové radostné zprávy z Wroclavi, Budapešti nebo Letňan!
Na závodech nejen v Čechách, ale i Evropě i za velkou louží...
Víkend 18. a 19.2. je na závody velmi bohatý! Již v pondělí odletěl Richard Pokorný spolu s reprezentačním týmem do Vancouveru na kordový světový pohár. Vašek Lokaj vyrazil na první závody po operaci kolene a svou formu před blížícím se mistrovstvím Evropy juniorů otestuje na svěťáku v Udine. Mladí kordisté mají dostaveníčko v Letňanech - v sobotu žáci, kde budeme mít zastoupení jen díky Honzíkovi Vítkovi a v neděli mladší žáci, kde kromě Honzíka nastoupí ještě Ríša Smutný a na své první závody odvážně vyrazí i Bárt Kopecký a Matyáš Holuša, kteří chodí na šerm od září, ale rozhodně se nebojí, což je skvělé!
Ani fleretisté nebudou mít volno, v Brně se uskuteční již tradiční turnaj U23, kde budeme mít také početné zastoupení. Největší naděje na úspěch mají Andy Bímová a Honza Krejčík, tak uvidíme, jak jim to půjde.
Držíme všem palce, ať se všem daří dle představ a ať si to naši nováčci poprvé na závodech užijí!
Kdopak se nám to potkal cestou na závody v Mc na Rozvadově? :)
Již ve čtvrtek 9.2. vyrazila část našich závodníků na turnaje světového poháru do italského Legnana (kordistky seniorky) a do německého Bonnu (fleretisté senioři). A zcela náhodou došlo k milému setkání na tradičně poslední zatávce v ČR, v Mc na Rozvadově. Z přiložené fotky můžete vidět, že panovala dobrá atmosféra, tak doufejme, že se Gábi Vacínové, Martině Zlínské a Aničce Šámalové pod vedením Terky Smutné a Honzovi Krejčíkovi pod ostřížím zrakem Pepy Prokeše bude na zahraničních planších dařit! Sledujte výsledky online a v sobotu i live streamy z obou závodů!
Na domácí scéně je o víkendu klid, proběhne pouze kordové soustředění v Letňanech a v sobotu na Hase školení trenérů kordu pod vedením Martina Rubeše.
Na mezinárodní závody do rakouského Grazu vyrazí naši mladí fleretisté, tak držíme palce i jim!
Nezbytné selfíčko ;-)
Nezbytné selfíčko ;-)
Gdaňsk, Opava, Letňany...tam všude nás o víkendu 3. - 5.2. najdete
Jako první se do závodního víru vrhne Andy Bímová, která bude usilovat o body do světového žebříčku na světovém poháru fleretistek v polském Gdaňsku. Závodit se ale bude i na domácí půdě. Fleretisté jedou do daleké Opavy na závody chlapců a děvčat v kategorii žáků/žaček a kadetů/kadetek. Kordisté se utkají v kategorii kadetů a společné soutěži žačko-kadetky v pražských Letňanech.
Držíme všem palce!!!
Honza na SP v Paříži, Richard na Bílém medvědovi a kordová drobotina v Liberci
První světový pohár v roce 2017 má před sebou fleretista Honza Krejčík, který pod dohledem Pepy vyrazil sbírat body do Paříže. Palce můžete držet i naší fleretové jedničce Sašovi Choupenitchovi, který opět útočí na nasazenou 16ku, čímž by se v příštích závodech vyhnul předkolům.
Vynikající výsledek z loňského roku jede obhajovat Richard Pokorný na tradiční kordový turnaj Bílý medvěd v Berlíně.
Do Liberce na mladší žačky a mladší žáky posíláme trojlístek kluků Matěj Štětina, Ríša Smutný (pro kterého to jsou úplně první závody) a ostříleného matadora Honzíka Vítka. V holkách bude naše účast slabší, jelikož vedoucí závodnice této kategorie Eliška je na horách a Adélka bohužel onemocněla, takže jsou naše naděje upnuty k Rézince Váchové :)
Držíme všem palce a sledujte naše šermíře online :)
VŠE KRÁSNÉ DO NOVÉHO ROKU 2017! A už zase závodíme...
Po krátké pauze a odpočinku mezi vánočními svátky a Silvestrem jsme se opět vrhli do tréninku a hned první víkend v novém roce prověří formu kordistů a kordistek. Kluci se v sobotu utkají na SC Praha o body do českého žebříčku na Memoriálu Vratislava a Františka Jandy, holky v neděli změří síly s evropskou konkurencí na turnaji U23 v maďarské Tatabanyi. Na startu budeme mít trojlístek holek - Gábi Vacínovou, Martinu Zlínskou a Aničku Šámalovou. Na turnaji bude i současná česká jednička Míša Pěchovová, která od nového roku již obléká barvy Dukly Praha. V neděli pokračují i závody v Praze na SC soutěží minižáků a minižaček, kde naše barvy budou hájit Matěj Štětina a z fleretu si odskočila prohnat kordistky Barča Prokešová.
Všem držíme palce a hlavně, ať se všem daří v celém roce 2017 jak na sportovní scéně, tak v osobním životě dle představ!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one