Sledujte Richarda online a držte palce!
Seniorský kordový tým odletěl do Buenos Aires na světový pohár, v sestavě nechyběl ani náš Richard Pokorný. Všichni jsme si přáli, aby Richard zúročil dobrou formu z Reutlingenu a dostal se poprvé v sezoně na bodované příčky. Ve skupině se mu příliš nevedlo, vyhrál jen 2 utkání, ale postoupil do eliminace, kde nejdříve porazil 15:14 Maďara Dosu a poté převálcoval nepříjemného soupeře Kazacha Alimzanova 15:10 a zítra v 11:20 místího času (tedy v 15:20 našeho času) se utká v 64' s olympijským vítězem Parkem. Přímo do 64' postoupil také Martin Rubeš, když zvládl kola ze všech závodníků nejlépe a čeká ho zítra v 9:40 místního (13:40 našeho) času Ital Ferraris. Držte klukům palce a sledujte výsledky online!
V České republice se konají závody kordistů (kadetek/kadetů, minižáků/minižaček) v Olomouci, na startu budeme mít trojlístek kluků - Tim Bell, Vojta Vintika a Ondra Svatoš, odpoledne je doplní ještě Jasmína Branná. V Praze ve Vršovicích si dají dostaveníčko fleretisté ve stejných kategoriích. Zástupců budeme mít jistě dost, tak držíme palce, ať se zadaří.
Na domácí frontě klid :)
Svatomartinský víkend je jeden z mála, kdy se na domácí půdě v České republice nekonají žádné kordové nebo fleretové závody, ale naši závodníci vyjeli na zahraniční planše. Kordisté na tradiční silně obsazený mezinárodní turnaj do německého Reutlingenu, fleretisté a fleretistky na U23 do Budapašti.
Držte palce a sledujte online!
Někdo má prázdniny, někdo jede na závody
Ač právě probíhají podzimní prázdniny, kolotoč turnajů se nezastaví ani na chvíli. V Praze v Letňanech se potkají mladší žáci/mladší žačky v kordu. Na start se postaví Eliška Mirovská s Rézinkou Váchovou, čest kluků bude hájit Kubík Švanda a možná ho doplní ještě Honzík Vítek. Týna Průšová vyrazila na svůj první juniorský fleretový světový pohár do německého města Bochum. Naproti tomu v polském Leszně na juniorském světovém poháru fleretistů tentokrát nebudeme mít žádného zástupce. O dobrý vstup do sezony bude usilovat Richard Pokorný, který je součástí české početné skupiny v Bernu na dospěláckém kordovém svěťáku.
Ať už doma nebo na svěťáku, držíme palce všem!
Tréninky o podzimních prázdninách
S ohledem na prázdniny se ruší ve čtvrtek 27.10. trénink dětí a mládeže (16:30 - 19:00). Tréninky dospělých a reprezentace se uskuteční dle pokynů odpovědných trenérů (Pepa a Olda), bližší informace zveřejníme, jakmile budou k dispozici.
Držíme palce do Tallinu!
Po delší době nás čeká trochu klidnější víkend. V Praze v Letňanech se koná společné kordové soustředění holek i kluků, od kadetů po seniory. Míšu Pěchovovou ale v Letňanech nenajdeme, jelikož ta bude usilovat o první letošní body na světovém poháru v Tallinu. Ani Anička Šámalová v Letňanech nebude, neb vyráží do Francie do Colmaru na kordový turnaj zařazený do okruhu U23.
Na domácí půdě, na Hase, se koná fleretový turnaj Brněnský krokodýl (pro letošní sezonu přesunutý z Brna do Prahy :) ) ve spojených kategoriích juniorky+ seniorky a junioři + senioři. V neděli se pak na Hase uskuteční fleretové soustředění.
Držíme palce, ať se daří jak na závodech, i na soustředěních!
Kordisté jedou do Varů, fleretisté do Brna
V sobotu 15.10. se v Karlových Varech uskuteční další ročník tradičního Lázeňského poháru v kordu seniorů. Na startu se objeví i plno našich závodníků. Medailové umístění z minulého roku bude obhajovat Richard Pokorný, tak držíme nejen jemu palce, ať se daří!
Fleretisté budou šermovat v Brně v kategorii žáků/žaček a minižáků/žaček. I do Brna držíme palce a těšíme se na dobré zprávy!
1. ročník Babylon Cupu
Již zítra 8.10. začne 1. ročník Babylon Cupu! A ani my nebudeme u tohoto nového formátu soutěže U14 chybět! S výjimkou fleretu holek, kde nakonec bohužel kvůli nemoci Káji Hanušové nebudeme mít zástupce, se naši závodníci představí ve všech kategoriích - kord chalpci: Honza Vítek a Martin Černý; kord děvčata: Elda Mirovská, Terka Stehnejová a Rézi Váchová a fleret chlapci: Kuba Švanda, Kuba Kolář, Ondra Hynek a Vojta Procházka. Držíme palce, doufáme, že se našim bude dařit a že z Liberce přivezeme dobrá umístění! Vsobotu držte palce kordistům, v neděli potom kordistkám a fleretistům.
V sobotu se ještě koná turnaj kordistů v juniorské kategorii, kde také budeme mít zástupce, tak držíme palce i do Karlových Varů!
Držme palce!
O prvním říjnovém víkendu budeme držet palce Andy do Mosbachu, Verče, Týně a Kubovi do Lince a v neposlední řadě i Gábi, Míše, Sáře, Marušce, Rézince, Elišce, Kubovi a Honzíkovi do Letňan. Ať se daří a máme tu o čem psát! :)
Trénink na svatého Václava
Jak již bývá zvykem, trénujeme svátek nesvátek :) Ve středu 28.9. bude kordový trénink od 16 do 18 hod. Kdo si bude chtít zašermovat, bude vítán :)
I fleretisté začínají svou sezonu
Po kordistech začínají svou sezonu i fleretisté a fleretistky v juniorské kategorii. První měření sil proběhne o víkendu 17. a 18.září v Budapešti. V soutěži kluků budeme mít dvojnásobné zastoupení - Kubu Sobotku a Kubu Zdeňka. Sledujte online a držte v sobotu palce!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one