Co nás čeká do Velikonoc?
Poslední závody před malou pauzou o Velikonocích čekají na kordisty a kordistky v kategorii žáků, kdy vyjedou na turnaj do Ústí nad Labem. V sobotu nastoupí Tim, Kuba a do prvních závodů jsme uvrtali už i Vojtu :) V neděli bude v kategorii děvčat hájit barvy USK osamocená Jasmína, jelikož Anežka stále nemá v pořádku zápěstí.
Fleretistka Andy pokračuje v nabitém programu, kdy po návratu z Havany odjela hned na závod U23 do Německého Göppingenu a tento víkend jí pro změnu čeká dvojboj v Budapešti - v sobotu další závod z okruhu U23 a v neděli mezinárodní turnaj v seniorské kategorii. Andy je v současnosti na 4.místě žebříčku závodníků do 23 let, tak třeba přidá v Budapešti další bodíky :)
A v neděli přivítáme na Hase fleretové katetky a juniorky, za nás budou startovat Verča, Kristýna a Anička. Kdo byste měl čas a chuť, přijďte našim holkám zafandit. Začátek je v 11:00.
Držíme všem palce, ať se daří!
A v pondělí proběhne v rámci tréninku improvizovaný miniturnaj o Velikonočního zajíce, tak snad bude účast velká, ceny jsou již přichystány :) Dospělácká verze stejného turnaje proběhne v rámci dospělého tréninku ve středu.
Opět nás čekají závody nejen doma, ale i venku
Od čtvrtka 19.3. do pondělí 23.3. se uskuteční největší závod na starém kontinentu pro nejmenší šermíře (tedy mini žáků, mladších žáků a žáků) ve všech zbraních v polské Wroclawi. Z USK poměří síly s šermíři z ostatních zemí (a leckdy se poprvé podívají na takto velké závody) kordistky Eliška Mirovská, Jasmína Branná, Anežka Lokajová a doufejme, že i Terka Stehnejová, kordisté Tim Bell a Kuba Turek a fleretistka Verča Musílková. Jako první se na planše postaví ve čtvrtek kordistky, následují v pátek kordisté a v neděli fleretistky. Držte všem palce, hlavně žádné nervy, snad si to všichni užijí (včetně Kláry a Krejči, kteří se budou o všechny starat :) ) Výsledky bývají on-line, včetně videa nebo fotek, odkaz viz níže.
Od pátku 19.3. do neděle 22.3. se zase na chvíli roztočí kola seriálu Grand Prix kordistů a kordistek, tentokrát se sejdou netradičně na jednom místě, a to v Budapešti. Palce držíme Míše Pěchovové, Gábi Vacínové, Naty Ondráčkové a z klůku Matyáši Ambrožovi! Samozřejmě ale i všem ostatním českým zástupcům.
A jak jsme naznačili v úvodu, na domácích planších se budou prát o body do českého žebříčku kordoví junioři a kadeti - v čele s českou juniorskou dvojkou Vojtou Mirovským, kterého doplní Bárt Černík, Vašek Lokaj, Jirka David, Michal Zapletal a z Wroclawi dorazí Kuba Turek, za což zaslouží velkou pochvalu!
Po nabitém víkendu trochu volnější program
Po minulém víkendu, během kterého se naši závodníci zúčastnili 6 závodů v různých zbraních a kategoriích, nás čekají v období 13. - 15.3. závody pouze dva, a to ve fleretu, kordisté mají volno úplně. Andy Bímová s Honzou Krejčíkem odletěli spolu s trenérem Pepou Prokešem na Kubu na Grand Prix. V Ostravě proběhne Tuláčkův memoriál v kategorii fleret junioři, senioři, juniorky, seniorky. I bez Andy a Honzy budeme mít v Ostravě své zastoupení, tak držíme palce jak na domácích, tak na světových planších!
Kubo, díky!
Nemilá zpráva přišla na přelomu ledna a února. Jakub Ambrož byl nucen ve věku 28 let předčasně ukončit svou aktivní šermířskou kariéru kvůli vleklému zdravotnímu problému s kotníkem.
Kuba byl od mládežnických kategorií reprezentační stálicí, dlouhá léta se pohyboval na špici českých žebříčků. Byť začínal šermovat fleretem (a nevedl si rozhodně špatně), později změnil zbraň a stal se z něj vynikající kordista. Mezi jeho největší úspěchy patří bronzová medaile z MEJ 2005 v Maďarsku, stříbrná medaile ze soutěže družstev na MEJ 2004 v Portugalsku, 12. místo na MS 2005 v Turíně či 6. místo v družstvech na ME 2008 (Kyjev) a 2012 (Legnano). Na kontě má i četné úspěchy ze světových pohárů či Grand prix, je mnohanásobným mistrem republiky v jednotlivcích i družstvech. Předminulou sezónu však musel kvůli problémům s kotníkem vynechat celou, na tuto sezonu se sice připravil dobře a vrátil se druhým místem na Lázeňském poháru, ale s postupem času se opět ozval zraněný kotník.
Kubovi každopádně patří velký dík za to, co pro český šerm a USK udělal, a přejeme mu hodně úspěchů do nové fáze života bez šermu!
Meganabitý víkend
O víkendu 7.-8.3.2015 nás čeká velká porce závodů!
Vojta Mirovský se přesunul z Mariboru přímo do Udine, kde ho čeká další závod světového poháru. Doufejme, že si nezapomněl zabalit výbornou formu, kterou předvedl na MEJ.
Na domácích planších na Hase budou bojovat o body fleretisté-kadeti, aby je odpoledne vystřídali ti nejmladší v kategorii minižáků a minižaček. Na start se neohroženě postaví i naši dva absolutní nováčci Vilda s Ondrou, kteří mají za sebou sice jen pár tréninků volného šermu, ale jsou moc šikovní! Spolu s nimi nastoupí ostřílení matadoři Barča a Kuba. Kdo má čas a chuť, nechť dorazí v sobotu na Hasu podpořit naše závodníky ;-) A jako.by to fleretistům kadetům nestačilo, v neděli pokračují mezinárodním turnajem v německém Halle.
Ani kordisté nebudou zahálet. V sobotu jedou mladší žačky do Karlových Varů a senioři do Olomouce na Velkou cenu Dukly Olomouc. A v neděli vystřídají kluky v Olomouci holky.
Držíme všem palce!
První šermířské krůčky našich nováčků
Jelikož jsou naši nováčci šikovní a pilní, tak jsme je oblékli a poprvé "vypustili" na planš. A vedli si všichni víc než dobře. Ve fotogalerii se budete moci brzy přesvědčit na vlastní oči, na rajčeti jsou už k vidění krátká videa :)
Mistrovství Evropy kadetů a juniorů Maribor
V úterý 24.2. začíná ve slovinském Mariboru mistrovství Evropy kadetů a juniorů. Z USK se na mistrovství nominovali dva kordisté: Vašek Lokaj do soutěže kadetů a Vojta Mirovský do soutěže juniorů. Vaškovi budeme držet palce ve středu 25.2. a Vojtovi v pondělí 2.3.! Kluky čekají i soutěže družstev 27.2., resp. 4.3.
Držíme palce, ať si oba kluci své první mistrovství užijí a vyšermují si výsledky dle svých představ :)
Lázeňská oplatka :)
O víkendu 21. a 22.2 nás výjimečně čekají pouze jedny závody, a to turnaj mladších žáků a mladších žaček v kordu. Nesou vtipný název Lázeňská oplatka, tak držte palce, ať si nějakou tu oplatku z Teplic odvezeme :) Tobiáš je bohužel pryč a proto nemohl jet, Jasmína je na horách, a tak to všechno zbyde na Terce s Eliškou. Držte palce!
Doplněny výsledky do zpráv z turnajů a úspěch českého šermu na mezinárodním poli!
Ve zprávách z turnajů si konečně můžete přečíst detaily ze závodů z uplynulých dvou týdnů. Taktéž jsme přidali pár fotek do fotogalerie.
Za zmínku ale stojí i super výsledek kordisty Pavla Pitry z SC Praha, který na světovém poháru ve Vancouveru vybojoval úžasné druhé místo! Nechť jsou takové výsledky naší motivací do tréninku, ať brzy můžeme psát o úspěších na mezinárodních planších i v případě závodníků z USK :)
Víkend 14. - 15.2.2015
Byť nás tento víkend nečekají žádné závody mimo republiku, volno mít nebudeme :) V Brně se uskuteční mezinárodní fleretový Sokol Cup zařazený do okruhu U23, který bývá tradičně silně obsazen a pravidelně na něm startuje i česká fleretová jednička Saša Choupenitch. USK bude mít silné zastoupení v čele s Honzou Krejčíkem, kterému budou (doufejme zdatně) sekundovat naši junioři a kadeti a možná se na planši představí i nestárnoucí Pepa Prokeš. V ženské kategorii, která je na programu v neděli, nebudou chybět Eliška Šabartová ani Andy Bímová.
V kordu se uskuteční Memorial Karla Saligera v Karlových Varech v kategorii juniorů a ve spojené kategorii kadetek+juniorek. Naším největším želízkem v ohni bude Vojta Mirovský, který otestuje formu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Dále nás budou reprezentovat Vašek Lokaj, Jirka David, Bárt Černík a Vítek Borůvka.
Držíme všem palce, ať se daří!

I přesto, že nemá USK žádného zástupce ve světovém poháru kordistů v kanadském Vancouveru, můžete sledovat cestu turnajem našich reprezentantů a držet jim palce.
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one