Meganabitý víkend
O víkendu 7.-8.3.2015 nás čeká velká porce závodů!
Vojta Mirovský se přesunul z Mariboru přímo do Udine, kde ho čeká další závod světového poháru. Doufejme, že si nezapomněl zabalit výbornou formu, kterou předvedl na MEJ.
Na domácích planších na Hase budou bojovat o body fleretisté-kadeti, aby je odpoledne vystřídali ti nejmladší v kategorii minižáků a minižaček. Na start se neohroženě postaví i naši dva absolutní nováčci Vilda s Ondrou, kteří mají za sebou sice jen pár tréninků volného šermu, ale jsou moc šikovní! Spolu s nimi nastoupí ostřílení matadoři Barča a Kuba. Kdo má čas a chuť, nechť dorazí v sobotu na Hasu podpořit naše závodníky ;-) A jako.by to fleretistům kadetům nestačilo, v neděli pokračují mezinárodním turnajem v německém Halle.
Ani kordisté nebudou zahálet. V sobotu jedou mladší žačky do Karlových Varů a senioři do Olomouce na Velkou cenu Dukly Olomouc. A v neděli vystřídají kluky v Olomouci holky.
Držíme všem palce!
První šermířské krůčky našich nováčků
Jelikož jsou naši nováčci šikovní a pilní, tak jsme je oblékli a poprvé "vypustili" na planš. A vedli si všichni víc než dobře. Ve fotogalerii se budete moci brzy přesvědčit na vlastní oči, na rajčeti jsou už k vidění krátká videa :)
Mistrovství Evropy kadetů a juniorů Maribor
V úterý 24.2. začíná ve slovinském Mariboru mistrovství Evropy kadetů a juniorů. Z USK se na mistrovství nominovali dva kordisté: Vašek Lokaj do soutěže kadetů a Vojta Mirovský do soutěže juniorů. Vaškovi budeme držet palce ve středu 25.2. a Vojtovi v pondělí 2.3.! Kluky čekají i soutěže družstev 27.2., resp. 4.3.
Držíme palce, ať si oba kluci své první mistrovství užijí a vyšermují si výsledky dle svých představ :)
Lázeňská oplatka :)
O víkendu 21. a 22.2 nás výjimečně čekají pouze jedny závody, a to turnaj mladších žáků a mladších žaček v kordu. Nesou vtipný název Lázeňská oplatka, tak držte palce, ať si nějakou tu oplatku z Teplic odvezeme :) Tobiáš je bohužel pryč a proto nemohl jet, Jasmína je na horách, a tak to všechno zbyde na Terce s Eliškou. Držte palce!
Doplněny výsledky do zpráv z turnajů a úspěch českého šermu na mezinárodním poli!
Ve zprávách z turnajů si konečně můžete přečíst detaily ze závodů z uplynulých dvou týdnů. Taktéž jsme přidali pár fotek do fotogalerie.
Za zmínku ale stojí i super výsledek kordisty Pavla Pitry z SC Praha, který na světovém poháru ve Vancouveru vybojoval úžasné druhé místo! Nechť jsou takové výsledky naší motivací do tréninku, ať brzy můžeme psát o úspěších na mezinárodních planších i v případě závodníků z USK :)
Víkend 14. - 15.2.2015
Byť nás tento víkend nečekají žádné závody mimo republiku, volno mít nebudeme :) V Brně se uskuteční mezinárodní fleretový Sokol Cup zařazený do okruhu U23, který bývá tradičně silně obsazen a pravidelně na něm startuje i česká fleretová jednička Saša Choupenitch. USK bude mít silné zastoupení v čele s Honzou Krejčíkem, kterému budou (doufejme zdatně) sekundovat naši junioři a kadeti a možná se na planši představí i nestárnoucí Pepa Prokeš. V ženské kategorii, která je na programu v neděli, nebudou chybět Eliška Šabartová ani Andy Bímová.
V kordu se uskuteční Memorial Karla Saligera v Karlových Varech v kategorii juniorů a ve spojené kategorii kadetek+juniorek. Naším největším želízkem v ohni bude Vojta Mirovský, který otestuje formu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Dále nás budou reprezentovat Vašek Lokaj, Jirka David, Bárt Černík a Vítek Borůvka.
Držíme všem palce, ať se daří!

I přesto, že nemá USK žádného zástupce ve světovém poháru kordistů v kanadském Vancouveru, můžete sledovat cestu turnajem našich reprezentantů a držet jim palce.
O víkendu do Bonnu i do Teplic či Mostu
Od pátku držíme palce Krejčovi na dalším ze závodů světového poháru v německém Bonnu. A o víkendu pak Timovi, Kubovi, Jasmíně a Anežce do Teplic. A rozhodně budeme myslet i na Kubu Švandu, který vyrazil na své první závody do Mostu!
Co nás čeká o víkendu 24. - 25.1.
O nadcházejícím víkendu si můžete vybrat, komu držet palce :) Míša Pěchovová s Martinou Olexovou vyrazily na další světový pohár kordistek, tentokrát do slunné Barcelony. Kadeti Kuba Sobotka a Vašek Lokaj vyjedou do Bratislavy na závody Evropského kadetského okruhu. A ani v Čechách, resp. na Moravě se nezahálí a v Opavě se koná fleretový turnaj mladších žáků a mladších žákyň. Do Opavy pojede Verča, Miki, Matěj a Natálka.
Držíme palce!
O víkendu do všech koutů Evropy
O víkendu 16. - 18.1. se naši šermíři rozjedou do všech koutů Evropy. Do polského Gdaňsku vyrazí na světový pohár seniorek ve fleretu Andy Bímová. Honza Krejčík odlétá taktéž na závod světového poháru, jen na opačnou stranu do Paříže. Fleretisty čekají kromě soutěže jednotlivců i zápolení o body do žebříčku družstev. O přidání nějakého toho bodíku do světového žebříčku juniorů-kordistů se bude ve švýcarské Basileji pokoušet Vojta Mirovský.
Závodit se nebude ale pouze po Evropě. V Mostě se uskuteční fleretové závody kluků i holek v kadetských a juniorských kategorií, kde budeme mít více než hojnou účast a věříme v nějaké to umístění na bedně :)
Sledujte naše závodníky i ostatní reprezentanty on-line a držte palce!
Fotky z listopadového fleretového Liberce konečně ve fotogalerii!
Omlouváme se za velké zpoždění, které bylo částečně dáno technickými problémy a poté vánočními svátky, ale konečně můžete shlédnout ve fotogalerii výběr fotek z fleretového závodu v Liberci, který se uskutečnil v listopadu. Kompletní fotky najdete na rajčeti.
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one