Detaily soustředění
Otevřela se registrace na soustředění USK v Žirovnici. Jak jsme uvedli, soustředění začíná obědem v neděli 12.8.2018 a končí snídaní v sobotu 18.8.2018 a cena je 3200,-. Přihlašujte vaše děti na odkazu: http://castobor.vaclavovo.cz/prihlaska/ . Po vyplnění interaktivního dotazníku obdržíte další pokyny. Je také potřeba zaplatit 1000,- Kč zálohu, a to na účet 2201077716/2010 do 15.6.2018. Jako identifikaci platby uveďte do zprávy pro příjemce "šerm - příjmení dítěte". Teprve poté bude přihlášení kompletní. Doplatek 2200,- je potřeba uhradit do 15.7.2018.
Pokud potřebujete vystavit fakturu pro zaměstnavatele, kontaktujte prosím pana Jana Vyskočila na e-mailu honza@castobor.cz .
Ubytování bude v chatkách, je potřeba si s sebou vzít spacák. Doprava na místo je individuální, pomůžeme s případnou organizací (někdo může hodit děti tam, někdo jiný je vyzvednout). Na soustředění se nebude šermovat, je zaměřeno na nabírání fyzické kondice, budou se hrát různé hry, běhat po lese, provádět cvičení na zlepšení práce šermířských nohou, ale najde se čas i na koupání v rybníku či táborák. V případě dotazů nás klidně kontaktujte na tréninku (Pepa Prokeš, Tereza Smutná, Tereza Stefflová nebo Klára Jílková) nebo na e-mailu uskserm@gmail.com.
Letní soustředění
Po delší době budeme pořádat vlastní USK soustředění. Termín je neděle 12.8 - sobota 18.8.2018 a uskuteční se v Žirovnici, kde jsme byli na podzimním víkendovém soustředění. Ti, kterým naše soustředění nebude stačit, mohou pokračovat buď do Sloupu v Čechách na soustředění klubu Šerm Liberec, kam jsme pár let také jezdili, a nebo na fleretové soustředění do Bystřice pod Pernštejnem.
Bližší informace o USK soustředění pošleme do týdne, pokud vás zajímá Sloup v Čechách nebo Bystřice pod Pernštejnem, kontaktujte na tréninku Pepu Prokeše (Bystřice), nebo Terezu Smutnou (Sloup v Čechách).
Změna tréninku nováčků!
Doufáme, že jste si svátky užili v klidu a pohodě, přejeme vám všem hlavně hodně zdraví a životního elánu!
Každopádně je na čase začít opět pilně trénovat a tak jsme se rozhodli, že nováčci z letošního roku již začnou také pravidelně šermovat. Tím pádem se mění čas tréninků a nováčci se připojí k těm již starším a budou mít společný trénink v pondělí a čtvrtek 17 - 19 hodin. První trénink v tomto čase proběhne v pondělí 15.1.2018.
Těšíme se na všechny!
Král Vánoc a vánoční večírek
Omlouváme se, že jsme se od září odmlčeli, ale nějak nezbýval čas :) Každopádně nezahálíme, jezdíme po turnajích doma i venku, vozíme úspěchy, někdy i neúspěchy, vymalovali jsme šermírnu, abychom to tam měli hezčí, stihli jsme ještě jedno zářijové super soustředění v Žirovnici...a bylo toho prostě hodně, doufáme, že sem stihneme dát alespoň fotky.
Každopádně se blíží Vánoce a s tím i turnaj o miniKrále Vánoc, ale samozřejmě i o Krále Vánoc. MiniKrál proběhne v pondělí 18.12., Král Vánoc pak ve čtvrtek 21.12. Bližší info naleznete v příloze níže.
A po Králi Vánoc se přesuneme na vánoční večírek do restaurantu Hloupý Honza, ve Školské 12. Tak doražte, určitě se tam uvidíme a bude to skvělé jako vždy!
Propozice 
(mini)Král a Král Vánoc
ZAČÍNÁME :)
Prázdniny se pomalu blíží ke konci a už netrpělivě vyhlížíme novou sezonu. Tedy kromě Richarda Pokorného, kterému sezona ještě nestihla skončit, jelikož reprezentuje na světové univerziádě na Taiwanu :) Samozřejmě držíme palce!
Na ostatní se těšíme v pondělí 4.9. - od 16:30 úplní nováčci, od 17:00 potom všichni ostatní. Doufáme, že jste si všichni dostatečně odpočinuli, potrénovali na soustředění a jste plni energie. Ačkoliv z toho letos nemáme foto dokumentaci, Terka, Gábi a Tereza za pomoci Eldy, Tima a Andy opět poklidili, erární vybavení je také vypráno a připraveno,zbraně opraveny, takže vše může začít. Kdybyste to nestlihli na první trénink, doražte kdykoliv pozdějí, nebo potom klasicky trénujeme vždy v pondělí a ve čtvrtek.
Těšíme se na vás :)
PRÁZDNINY!!!!
Tak máme za sebou poslední tréninky, známe vítěze turnájků na konci sezony a můžou začít prázdniny! Tedy skoro všem, část reprezentantů se připravuje na nadcházející Mistrovství světa v Lipsku, tak ti si musí na volno počkat až na konec července.
Trochu bilance na závěr :) V této sezoně jsme získali na mistrovstvích republik 6 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. K tomu jsme přidali mnoho umístění ve finálových osmičkách v jednotlivcích nebo těsně pod stupni vítězů v týmových soutěžích. Andy Bímová, Barča Prokešová a Eliška Mirovská se staly vítězkami Českého poháru pro sezonu 2016/2017. Ale dařilo se nám i na zahraničních planších. Richard Pokorný byl členem kordového týmu, který vyhrál světový pohár ve Vancouveru a přivezl historický bronz z ME v Tbilisi. Ale i ostatní reprezentanti, i když se nedostali na medailové pozice, vozili body ze světových pohárů dospělých i juniorů, nebo sbírali zkušenosti na mládežnických mezinárodních turnajích a kadetském okruhu.
Všem patří velký dík, za to, s jakou vervou trénovali. I rodičům, za podporu, protože bez jejich pomoci by to šlo všechno mnohem hůř. A v neposlední řadě musíme poděkovat trenérům, kteří se o všechny starají - takže díky Oldo, Pepo, Terko, Kamčo, Jirko a Luboši!
Uvidíme se buď na soustředěních na konci srpna, nebo potom v září na Hase. Krásné léto všem!
Poslední republika před námi
Minulostí jsou už mistrovské soutěže v Olomouci a v Praze z předešlého víkendu, i mistrovství Evropy se již chylí ke konci. Zbývá rozdělit poslední sady medailí - v Bělé pod Bezdězem v juniorské kategorii kordistů a kordistek. Naše očekávání nejsou tentokrát nijak velká, otazník visí nad formou Vaška Lokaje, který se teprve nedávno vrátil do lehkého tréninku po prodělané mononukleoze, která ho připravila i o juniorské mistrovství světa, stejně tak nad formou Marka Hlavy, který se připravoval na přijímací zkoušky na vysokou a na maturitu a také jsme ho moc nevídali na tréninku. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou. Družstvo stavět nebudeme a holky na startu také žádné mít nebudeme.
Držíme palce ať přidáme ještě nějakou tu medaili do sbírky!
Vzhůru do Bystřice a do Letňan!
Třetí mistrovský víkend přinese pořádnou nálož zápasů. V Bystřici pod Pernštejnem budou v sobotu fleretisté bojovat o tituly v seniorské kategorii jak v jednotlivcích tak v týmech. Brousíme si zuby na tituly v holkách, v klucích uvidíme kdo dokáže využít absenci české jedničky Saši Choupenitche a vyšermuje si titul. V neděli pak bude probíhat soutěž kadetů a kadetek, kde by se mohlo třeba také zadařit a získat nějaké pěkné umístění.
Kordisté mají žákovskou republiku v Praze v Letňanech, uvidíme, jak se bude našim závodníkům a hlavně závodnicím dařit!
Držíme všem palce, ať to cinkne!
O víkendu nás čeká nejen Mistrovství republiky, ale i satelit v Kodani a GP v Bogotě!
O víkendu 27. a 28.5. nás čekají další mistrovské soutěže. Fleret má žákovskou republiku v Brně, kde věříme, že Verča naváže na výborné vystoupení z Ostravy. V Liberci se koná kordová republika mini a mladšího žactva, kde si odbydou leckteří premiéru a obsadíme samozřejmě i soutěž družstev. Největším želízkem v ohni na titul je samozřejmě Elda, které se tuto sezonu velmi daří!
Závodíme ale nejen v Čechách a Moravě, ale Honza Krejčík s Andy Bímovou odlétají do Kodaně na satelit a Richard Pokorný bude v pátek odpoledne našeho času bojovat o body do světového poháru na kordovém Grand Prix v daleké Kolumbii.
Držíme všem palce!
Začíná boj o tituly!!!
Tak konečně jsme se dočkali, sezona se překulila do své závěrečné části a začíná boj o tituly a medaile na mistrovských soutěžích. Jako první se pokusí urvat nějakou tu medaili kordistky a kordisté v seniorské kategorii v Uherském Hradišti a v Ostravě se bude bojovat ve fleretu v juniorské kategorii v sobotu a v minižákovské v neděli. Jak v Hradišti, tak v Ostravě máme svá želízka v ohni, tak držte palce, ať se daří!!!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one