Čeká nás náročný prosinec, ale bude to stát za to :)
Vánoce jsou sice až za nějaký ten týden, ale my si dáme vánoční dárek v předstihu. 8.12.2018 se začne rekonstruovat podlaha v šermírně! Od 10.12. do 14.12. tedy odpadají všechny tréninky. Přesto sledujte naše stránky nebo facebook, kdyby se rekonstrukce stihla dřív, dáme vědět :)
Ale tím prosincový program nekončí. Čekají nás tradiční turnaje o MiniKrále i Krále Vánoc, večírek, ale nově i možnost pro rodiče si vyzkoušet šerm na vlastní kůži. Zde je program:
17.12. od 16:30 první šerm nováčků
17.12. od 17:00 turnaj o MiniKrále Vánoc 2018
19.12. od 16:30 turnaj o Krále Vánoc 2018
19.12. od 16:30 šerm rodičů
19.12. od 18:00 vánoční večírek v restauraci U Sedlerů, Karlovo náměstí

Těšíme se na vás na jakékoliv z uvedených akcí a přejeme co nejklidnější prožití adventního času!
Bazar vybavení
Potřebujete dokoupit vybavení nebo naopak prodat věci, které vám jsou malé? Pak doražte 5.10. od 15:30 do šermírny na Hase a podívejte se, jestli se vám bude něco z nabízených věcí hodit. Pokud chcete prodávat, doražte prosím o 15 min dříve, ať vše v klidu připravíme. Bude také možnost objednat vybavení nové, se vším vám pomůžeme.
Těšíme se na vás :)
Konečně jsme i na facebooku! :)
Do nové sezony vstupujeme i s novým informačním kanálem :) Díky Míše Šedivé a Tomáši Svobodovi jsme konečně i na facebooku. Pokud budete mít jakékoliv fotky z turnajů nebo akcí, pošlete nám je na uskserm@gmail.com a obratem je tam vystavíme. Taktéž tam naleznete informace o změnách tréninků nebo jiné důležité informace.
Začínáme!!!
Prázdniny jsou už pomalu u konce, soustředění za námi a je čas zase začít :) Začínáme trénovat od pondělí 3.září, tak určitě doražte. Pokud nemůžete hned v pondělí, nevadí, doražte kdykoliv později.
Během prvního týdne si domluvíte tréninkové časy a školy tak, aby se vám to hodilo i do rozvrhů. Každopádně tréninky zůstáváají zatím stejné jako loňskou sezonu.
Těšíme se na vás!!!
Poslední trénink dětí a zakončení sezony
Poslední trénink dětí se uskuteční v pondělí 25.6.2018. Je také nutné vyklidit sušárnu, abychom ji mohli uklidit, nezapomeňte si případně tašku na věci. Kordy a masky můžete nechat v trenérské, tam to není problém.
Zakončení sezony proběhne ve středu 27.6.2018 v restauraci Na Pěšinách, v Kobylisích od 18 hod. Všichni jste srdečně zváni. Bližší informace naleznete na přiloženém letáčku.
Všem přejeme krásné prázdniny, pokud ještě nejste přihlášení na soustředění a měli byste zájem jet, rychle se přihlašte. Více informací najdete v příspěvcích níže, ev. si napište na e-mail uskserm@gmail.com a my vám pošleme detaily.
Užijte si volno, sledujte výkony našich reprezentantů na mistrovství světa v Číně a těšíme se na všechny zase v září!
Bilance z MČR
Mistrovské soutěže jsou již za námi a máme za sebou další úspěšnou sezonu, kdy jsme jako jediný klub v republice opět sbírali úspěchy jak ve fleretu tak v kordu.
Celkově jsme získali 4 x zlato, 3 x stříbro a 10 x bronz a k tomu ještě plno umístění ve finálové osmičce. Dvakrát jsme si odnesli i vítězství v Českém poháru. Velkým příslibem jsou výsledky našich nejmladších, kteří letos zaznamenali pěkná umístění!
Děkujeme všem za to, jak krásně a poctivě trénovali a makali na závodech! V nejbližších dnech uveřejníme data posledních tréninků a informace o zakončení sezony!
Kompletní sbírka cenných kovů z Bělé!
V Bělé pod Bezdězem se konalo poslední mistrovství republiky této sezony. Na start se postavili kordisté a kordistky v žákovské kategorii. A dařilo se nám náramně!
V dívkách si titul mistryně republiky odváží Elda Mirovská, která nepoznala po celý turnaj hořkost porážky. Na stupně vítězů ji doprovodila Terka Stehnejová, která Eldě podlehla v semifinále a na krk si tedy pověsila bronzovou medaili! Sedmým mástem se blýskla ještě Sára Marčíková, věkem ještě mladší žačka. Dobře šermovala i Rézi Váchová, věkem taktéž mladší žačka, které postup do osmičky utekl o pár zásahů. Elda ukořistila i vítězství v Českém poháru.
V soutěži chlapců jsme měli na startu tři mladší žáky, kteří sbírali především zkušenosti, ale velmi pěkně se dařilo Honzíkovi Vítkovi, který obsadil 11. místo.
Týmová soutěž přinesla v holkách velkou bitvu o titul, kdy nakonec naše holky tahaly za kratší konec a zlato jim uteklo o 4 zásahy. Ale i tak je stříbro super. Kluci ve složení Honza Vítek, Ríša Smutný a Martin Kamenický obsadili 8 místo.
Víkendová bilance je tedy 1x zlato, 1 x stříbro a 1 x bronz! Všem blahopřejeme!
Sběr bronzových umístění pokračuje :)
V Praze se o uplynulém víkendu uskutečnila dvě mistrovství republiky - na Julisce ve fleretu mladšího žactva a v Letňanech v kordu kadetstva. Lépe se nám dařilo na Julisce, kde Barča vyválčila bronzovou medaili ze soutěže jednotlivců a další bronz přidalo družstvo, kdy se k Barče připojily na svém prvním mistrovství ještě Sofie a Anny! Super začátek kariery!
V Letňanech jsme měli zastoupení pouze v soutěži dívek, Elda smolně prohrála o finálovou osmičku 14:15. Rozhodně se nedaly zahanbit Rézi a Sára, věkem ještě mladší žačky, kdy obě postoupily z kola a Rézi dokonce vyhrála jednu patnáctku a dostala se mezi nejlepších 16 holek. V soutěži týmů jsme nakonec bohužel tým nepostavili, což byla škoda, protože na medaily by to určitě bylo. Tak snad příští týden v Bělé se bude dařit lépe!
Blahopřejeme k medailím, fleretové republiky jsou již u konce, kordisté si zašermují ještě příští týden. Držíme palce.
Medailové žně v Bystřici, v Olomouci jsme vyšli naprázdno
Velmi se dařilo našim závodníkům na MČR seniorů/seniorek a kadetů/kadetek ve fleretu v Bystřici n.Pernštejnem.
Andy Bímová se po dvou letech vrací na seniorský trůn a veze si zlato. Stejně tak obhájila vítězství v Českém poháru. Druhé zlato přidala spolu spolu s Eliškou, Verčou a Týnou v soutěži družstev, kde USK nenašlo přemožitele dlouhých 16 let! V soutěži seniorů jsme měli hned 3 zástupce v osmiččce, ale tentokrát to bohužel necinklo, Krejča byl pátý, nestárnoucí Pepa i s nemocným kolenem šestý a Samko Blanár osmý. V soutěži týmů svedli Krejča, Pepa, Samko a Filip boj s týmem Sokola Brno I, které držel hlavně nejlepší český fleretista Saša Choupenitch, ale nakonec odešli těsně poraženi. Kluci tak sice neobhájili loňské zlato, ale i stříbro je super!
V neděli byla na pořadu dne soutěž kadetů a kadetek. A dočkali jsme se dalších bronzových hodů, kdy na třetích místech skončili shodně jak Verča v soutěži děvčat, tak trochu překvapivě i Metoděj! V soutěži týmů jsme zastoupení neměli.
Současně s MČR v Bystřici se konal turnaj juniorů a juniorek v kordu v Olomouci. Zástupce jsme měli jen v soutěži kluků, ale bohužel Tomášova pouť skončila hned v prvním kole a Vašek po ne zcela povedeném první kole narazil v boji o osmičku na Bryknera z SC Praha a do jeho pouť soutěží tak skončila na 14.místě, což je jistě škoda a ne zcela to odpovídá jeho možnostem.
Summary uplynulého víkendu: 2 x zlato, 1 x stříbro, 2 x bronz! Super, blahopřejeme všem a těšíme se na další turnaje!
Další bronz do sbírky
O víkendu 26. a 27.5. se konala mistrovství republiky ve fleretu žák/žaček (Brno) a v kordu minižáků/minižaček (Praha).
Dařilo se Barče Prokešové, která si byť věkem ještě mladší žačka, odváží z Brna skvělou bronzovou medaili ze soutěže jednotlivců. Do finálové osmičky ji doprovodila i Kája Hanušová, která po prohře s Barčou obsadila také velmi pěkné šesté místo! V soutěži chlapců se Kuba Kolář těsně neprobojoval do finálové osmičky a skončil na 11. místě. Ani soutěže týmů nakonec medaili nepřinesly, ale letos šlo hlavně o sbírání zkušeností, které jistě zhodnotíme příští rok!
V Praze se sešlo rekordních 67 minižáků a 29 minižaček. Výborně si vedli Ignat Hrek s Matym Holušou, kteří skončili až těsně před branami osmičlenného finále na 10., resp. 14. místě. Kiki Váchová s Kájou Haškovcovou sbíraly zkušenosti a umístily se na 26., resp. 19. místě. V neděli jsme měli zastoupení pouze v týmové soutěži chlapců. Kluci byli sice nasazené trojky, což potvrdili v prvním zápase, který jasně vyhráli 45:19, ale pak v bojích o nejlepší 4 jim chybělo trochu štěstí, když podlehli Karlovým Varům 43:45. Po těsných prohrách v bojích o umístění (44:45, 36:45) se tým ve složení Ignát Hrek, Maty Holuša, Vojta Vondrášek a Péťa Dobiáš umístil na pěkném 8. místě!
Velká gratulace Barče k bronzu a velká pochvala pro ostatní, kteří bojovali a snažili se předvést co nejlepší výkon!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one