Letní soustředění
Po delší době budeme pořádat vlastní USK soustředění. Termín je neděle 12.8 - sobota 18.8.2018 a uskuteční se v Žirovnici, kde jsme byli na podzimním víkendovém soustředění. Ti, kterým naše soustředění nebude stačit, mohou pokračovat buď do Sloupu v Čechách na soustředění klubu Šerm Liberec, kam jsme pár let také jezdili, a nebo na fleretové soustředění do Bystřice pod Pernštejnem.
Bližší informace o USK soustředění pošleme do týdne, pokud vás zajímá Sloup v Čechách nebo Bystřice pod Pernštejnem, kontaktujte na tréninku Pepu Prokeše (Bystřice), nebo Terezu Smutnou (Sloup v Čechách).
Změna tréninku nováčků!
Doufáme, že jste si svátky užili v klidu a pohodě, přejeme vám všem hlavně hodně zdraví a životního elánu!
Každopádně je na čase začít opět pilně trénovat a tak jsme se rozhodli, že nováčci z letošního roku již začnou také pravidelně šermovat. Tím pádem se mění čas tréninků a nováčci se připojí k těm již starším a budou mít společný trénink v pondělí a čtvrtek 17 - 19 hodin. První trénink v tomto čase proběhne v pondělí 15.1.2018.
Těšíme se na všechny!
Král Vánoc a vánoční večírek
Omlouváme se, že jsme se od září odmlčeli, ale nějak nezbýval čas :) Každopádně nezahálíme, jezdíme po turnajích doma i venku, vozíme úspěchy, někdy i neúspěchy, vymalovali jsme šermírnu, abychom to tam měli hezčí, stihli jsme ještě jedno zářijové super soustředění v Žirovnici...a bylo toho prostě hodně, doufáme, že sem stihneme dát alespoň fotky.
Každopádně se blíží Vánoce a s tím i turnaj o miniKrále Vánoc, ale samozřejmě i o Krále Vánoc. MiniKrál proběhne v pondělí 18.12., Král Vánoc pak ve čtvrtek 21.12. Bližší info naleznete v příloze níže.
A po Králi Vánoc se přesuneme na vánoční večírek do restaurantu Hloupý Honza, ve Školské 12. Tak doražte, určitě se tam uvidíme a bude to skvělé jako vždy!
Propozice 
(mini)Král a Král Vánoc
ZAČÍNÁME :)
Prázdniny se pomalu blíží ke konci a už netrpělivě vyhlížíme novou sezonu. Tedy kromě Richarda Pokorného, kterému sezona ještě nestihla skončit, jelikož reprezentuje na světové univerziádě na Taiwanu :) Samozřejmě držíme palce!
Na ostatní se těšíme v pondělí 4.9. - od 16:30 úplní nováčci, od 17:00 potom všichni ostatní. Doufáme, že jste si všichni dostatečně odpočinuli, potrénovali na soustředění a jste plni energie. Ačkoliv z toho letos nemáme foto dokumentaci, Terka, Gábi a Tereza za pomoci Eldy, Tima a Andy opět poklidili, erární vybavení je také vypráno a připraveno,zbraně opraveny, takže vše může začít. Kdybyste to nestlihli na první trénink, doražte kdykoliv pozdějí, nebo potom klasicky trénujeme vždy v pondělí a ve čtvrtek.
Těšíme se na vás :)
PRÁZDNINY!!!!
Tak máme za sebou poslední tréninky, známe vítěze turnájků na konci sezony a můžou začít prázdniny! Tedy skoro všem, část reprezentantů se připravuje na nadcházející Mistrovství světa v Lipsku, tak ti si musí na volno počkat až na konec července.
Trochu bilance na závěr :) V této sezoně jsme získali na mistrovstvích republik 6 zlatých, 2 stříbrné a 6 bronzových medailí. K tomu jsme přidali mnoho umístění ve finálových osmičkách v jednotlivcích nebo těsně pod stupni vítězů v týmových soutěžích. Andy Bímová, Barča Prokešová a Eliška Mirovská se staly vítězkami Českého poháru pro sezonu 2016/2017. Ale dařilo se nám i na zahraničních planších. Richard Pokorný byl členem kordového týmu, který vyhrál světový pohár ve Vancouveru a přivezl historický bronz z ME v Tbilisi. Ale i ostatní reprezentanti, i když se nedostali na medailové pozice, vozili body ze světových pohárů dospělých i juniorů, nebo sbírali zkušenosti na mládežnických mezinárodních turnajích a kadetském okruhu.
Všem patří velký dík, za to, s jakou vervou trénovali. I rodičům, za podporu, protože bez jejich pomoci by to šlo všechno mnohem hůř. A v neposlední řadě musíme poděkovat trenérům, kteří se o všechny starají - takže díky Oldo, Pepo, Terko, Kamčo, Jirko a Luboši!
Uvidíme se buď na soustředěních na konci srpna, nebo potom v září na Hase. Krásné léto všem!
Poslední republika před námi
Minulostí jsou už mistrovské soutěže v Olomouci a v Praze z předešlého víkendu, i mistrovství Evropy se již chylí ke konci. Zbývá rozdělit poslední sady medailí - v Bělé pod Bezdězem v juniorské kategorii kordistů a kordistek. Naše očekávání nejsou tentokrát nijak velká, otazník visí nad formou Vaška Lokaje, který se teprve nedávno vrátil do lehkého tréninku po prodělané mononukleoze, která ho připravila i o juniorské mistrovství světa, stejně tak nad formou Marka Hlavy, který se připravoval na přijímací zkoušky na vysokou a na maturitu a také jsme ho moc nevídali na tréninku. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou. Družstvo stavět nebudeme a holky na startu také žádné mít nebudeme.
Držíme palce ať přidáme ještě nějakou tu medaili do sbírky!
Vzhůru do Bystřice a do Letňan!
Třetí mistrovský víkend přinese pořádnou nálož zápasů. V Bystřici pod Pernštejnem budou v sobotu fleretisté bojovat o tituly v seniorské kategorii jak v jednotlivcích tak v týmech. Brousíme si zuby na tituly v holkách, v klucích uvidíme kdo dokáže využít absenci české jedničky Saši Choupenitche a vyšermuje si titul. V neděli pak bude probíhat soutěž kadetů a kadetek, kde by se mohlo třeba také zadařit a získat nějaké pěkné umístění.
Kordisté mají žákovskou republiku v Praze v Letňanech, uvidíme, jak se bude našim závodníkům a hlavně závodnicím dařit!
Držíme všem palce, ať to cinkne!
O víkendu nás čeká nejen Mistrovství republiky, ale i satelit v Kodani a GP v Bogotě!
O víkendu 27. a 28.5. nás čekají další mistrovské soutěže. Fleret má žákovskou republiku v Brně, kde věříme, že Verča naváže na výborné vystoupení z Ostravy. V Liberci se koná kordová republika mini a mladšího žactva, kde si odbydou leckteří premiéru a obsadíme samozřejmě i soutěž družstev. Největším želízkem v ohni na titul je samozřejmě Elda, které se tuto sezonu velmi daří!
Závodíme ale nejen v Čechách a Moravě, ale Honza Krejčík s Andy Bímovou odlétají do Kodaně na satelit a Richard Pokorný bude v pátek odpoledne našeho času bojovat o body do světového poháru na kordovém Grand Prix v daleké Kolumbii.
Držíme všem palce!
Začíná boj o tituly!!!
Tak konečně jsme se dočkali, sezona se překulila do své závěrečné části a začíná boj o tituly a medaile na mistrovských soutěžích. Jako první se pokusí urvat nějakou tu medaili kordistky a kordisté v seniorské kategorii v Uherském Hradišti a v Ostravě se bude bojovat ve fleretu v juniorské kategorii v sobotu a v minižákovské v neděli. Jak v Hradišti, tak v Ostravě máme svá želízka v ohni, tak držte palce, ať se daří!!!
Držíme palce fleretistům do Petrohradu a do Brna, kordisté se soustředí :)
O víkendu 6. - 7.5. závodí pouze fleretisté a to senioři na světovém poháru v Petrohradu a mladší žáci a žáci v Brně. Kordisté sice mají víkend bez turnajů, ale nebudou zahálet a v Letňanech proběhne společné soustředění kluků a holek!
Fleretistům držíme palce!
154161_175934062433100_6831193_n.jpg
logo-fie_en.gif
cov-logo.jpg
Bez názvu.png
Logo HLM.jpg
www.uskserm.cz, Sámova 1, Praha 10, email: USKserm@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one